Ranking 06.12.2017 Konrad Pluciński

Najtańsze ratalne pożyczki pozabankowe - ranking

Miejsce 1

Miejsce 2

Miejsce 3

Ranking

Pożyczki pozabankowe to nie tylko chwilówki na kilkaset złotych, które możesz pożyczyć na miesiąc lub dwa. Oferta niektórych szybkich pożyczek może z powodzeniem konkurować z kredytem  bankowym. Możesz starać się o wysoką kwotę, a po pozytywnej decyzji pieniądze dostaniesz błyskawicznie na twoje konto.

W tym miesiącu sprawdziliśmy oferty szybkich pożyczek, dzięki którym możesz zrealizować swoje większe potrzeby. Dowiedzieliśmy się, w których firmach działających na rynku pozabankowym dostaniesz 10 tys. złotych ze spłatą rozłożoną na 24 miesiące. Znaleźliśmy prawie 20 ofert, które pasują do naszych założeń. Czynnikiem decydującym o pozycji w rankingu był łączny koszt pożyczki, jaki poniesiesz przez cały okres spłaty.

Najtańsze ratalne pożyczki pozabankowe

Najtańszej pożyczki udzieli ci wonga.com. Oprocentowanie wynosi 0 proc. w skali roku. Jedyny koszt pożyczki to prowizja w wysokości 2 070 zł. Zaznaczyć jednak trzeba, że wysokość prowizji oraz wysokość pożyczki jakiej wonga.com może udzielić klientowi zależy też od zdolności kredytowej. Oprócz niej klient nie ponosi żadnych dodatkowych, ukrytych kosztów. Całość jest rozłożona na 24 miesięczne raty w wysokości 502,92 zł każda. Wnioskując o pożyczkę za pośrednictwem strony internetowej wonga.com, decyzję o jej przyznaniu poznasz w kilka minut od momentu złożenia wniosku. Pożyczka jest całkowicie on-line. Do złożenia wystarczy jedynie dowód osobisty i telefon komórkowy. Wonga.com nie wymaga dosyłania skanów dokumentów, zaświadczeń od pracodawcy, ani odsyłania umowy na papierze (w wyjątkowych sytuacjach klient może zostać poproszony o dosłanie np. zaświadczenia o dochodach) W przypadku nowych klientów, jeśli pożyczka ratalna zostanie spłacona w całości w ciągu 30 dni, wonga.com nie naliczy żadnych kosztów.

Drugie miejsce zajmuje oferta hapipożyczki. W tym przypadku łączny koszt wyniesie 2 400 zł, a miesięczna rata nie przekracza 517 złotych. W przypadku tej pożyczki możesz wybrać dzień spłaty raty. Możesz także zawiesić płatność, korzystając z „wakacji od spłaty” i dokonać wcześniejszego zwrotu pożyczonych pieniędzy.

Na trzecim miejscu podium znalazła się oferta Monedo. Różnica w opłatach jest już znaczna. Pożyczka jest ponad dwa razy droższa w porównaniu do oferty Wonga. Pożyczka w wysokości 10 tys. będzie cię kosztować łącznie 4 160 zł, a miesięczna rata wyniesie 590 zł.

AdvertisementPełne wyniki rankingu szybkich pożyczek gotówkowych

Zwróć uwagę, że koszt szybkiej pożyczki może być podobny do opłat związanych z uruchomieniem i spłatą kredytu bankowego. Dla porównania za kredyt w banku, na podobny okres i kwotę, zapłacimy od 600 zł do 1 260 zł.

Niewątpliwą zaletą szybkich pożyczek jest czas, w którym pożyczkodawca udostępni ci środki. W przypadku ofert bankowych zajmie to przynajmniej kilka dni i zazwyczaj konieczna jest wizyta w banku. Zostaniesz również poproszony o przedstawienie dokumentów potwierdzających twoje dochody. Korzystając z ofert firm pożyczkowych, pieniądze na twoim koncie mogą zostać przelane jeszcze w dniu złożenia przez ciebie wniosku o pożyczkę.

Przed zaciągnięciem pożyczki zwróć uwagę na koszty. O ile oprocentowanie pożyczki nie może obecnie przekroczyć 10 proc. (jest to uregulowane prawnie), to wysokość pozostałych opłat firmy mogą ustalać w dowolnej wysokości. Możesz się spotkać z prowizją za uruchomienie pożyczki, prowizją przygotowawczą, czy regularnie naliczaną opłatą administracyjną. Oferty łatwo porównasz, sprawdzając łączny koszt. Koniecznie musisz też pamiętać, że koszt pożyczki znacznie wzrośnie, jeśli nie będziesz w stanie regularnie spłacać rat albo zawnioskujesz o wydłużenie okresu spłaty.

Ranking został opracowany na podstawie danych firm pożyczkowych dostępnych na ich stronach internetowych. Koszt pożyczki i RRSO dla poszczególnych pożyczek został obliczony na podstawie ofert pożyczkodawców dla pożyczki w kwocie 10 tys. złotych ze spłatą w ciągu 24 miesięcy.