Ubezpieczenia Wybierz ofertę dla siebie. Przekonaj się, jakie to proste!

  • [ więcej ]
  • [ więcej ]
  • [ więcej ]
  • [ więcej ]
Z nami zaoszczędzisz nawet 30%!

Dlaczego warto się ubezpieczyć

Nigdy nie wiemy, kiedy przydarzy nam się wypadek, którego skutki mogą uniemożliwić nam dalszą pracę zawodową. Niespodziewana choroba może nam też zepsuć wymarzone wakacje. Samochód, bez którego nie wyobrażamy sobie życia może zniknąć spod domu… Sytuacje, w których przydatne jest ubezpieczenie są bardzo częste. Polisa ubezpieczeniowa nie sprawi, że nie przytrafią się nam one. Może jednak złagodzić skutki nieszczęśliwych zdarzeń. W towarzystwach ubezpieczeniowych możemy kupić ubezpieczenia na życie, na wypadek zachorowania na chorobę nowotworową, komunikacyjne, majątkowe czy turystyczne.

Gdzie kupić ubezpieczenie – u agenta czy online?

Jeszcze kilkanaście lat temu odpowiedź na to pytanie była tylko jedna – u agenta. Obecnie chcąc ubezpieczyć samochód, mieszkanie czy wykupić ubezpieczenie turystyczne możemy skorzystać z tzw. kanału direct, czyli kupić ubezpieczenie przez telefon lub Internet. Nie wszystkie jednak ubezpieczenia można kupić online. Do ubezpieczeń, które możemy kupić jedynie za pośrednictwem agenta należą np. ubezpieczenia na życie. W ich przypadku konieczne jest wypełnienie wniosku ubezpieczeniowego zawierającego szczegółowe informacje o osobie chcącej się ubezpieczyć. W niektórych przypadkach wymagane są też badania lekarskie.

Jak porównać ubezpieczenia?

Ubezpieczenia są produktami zindywidualizowanymi. Ich warunki dostosowane są do konkretnego klienta. Dlatego też stosunkowo trudno jest je porównywać, co nie znaczy, że nie jest to możliwe. Najmniej problemów z porównaniem mają osoby zainteresowane ubezpieczeniem komunikacyjnym – można je porównać przy użyciu kalkulatora ubezpieczenia OC/AC. Po wprowadzeniu do niego m.in. informacji o pojeździe, historii ubezpieczeniowej można porównać ceny polis oferowane przez różne towarzystwa. Porównać można także ubezpieczenia turystyczne – w ich przypadku trzeba podać m.in. kraj, do którego jedziemy, liczbę wyjeżdżających osób, zakres ubezpieczenia czy typ ochrony.

Ubezpieczenia - najprościej