Wróć do wizytówek firm

EFL

EFL

Oceń bank:

Europejski Fundusz Leasingowy S.A. rozpoczął swoją działalność w czerwcu 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od początku istnienia jest liderem w swojej branży i aktywnie uczestniczy w rozwoju rodzimej przedsiębiorczości. W 2001 roku spółka stała się członkiem jednej z największych na świecie instytucji finansowych – Grupy Crédit Agricole.

Dane teleadresowe

Europejski Fundusz Leasingowy SA

pl. Orląt Lwowskich 1
53 - 605 Wrocław

Tel: 801 677 666
 

Europejski Fundusz Leasingowy S.A. rozpoczął swoją działalność w czerwcu 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od początku istnienia jest liderem w swojej branży i aktywnie uczestniczy w rozwoju rodzimej przedsiębiorczości. W 2001 roku spółka stała się członkiem jednej z największych na świecie instytucji finansowych – Grupy Crédit Agricole. Obecnie jest firmą nowoczesną, przygotowaną do profesjonalnej obsługi wszystkich segmentów rynku i dysponującą szerokim portfelem produktów. Dostarcza kompleksowe rozwiązania finansowe, oferując leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, faktoring oraz produkty dodatkowe. EFL finansuje samochody osobowe i dostawcze, oferuje leasing maszyn i urządzeń, sprzętu IT (w tym oprogramowania), współpracując z czołowymi producentami i dostawcami. Jest 100% udziałowcem firmy Carefleet SA wyspecjalizowanej w wynajmie długoterminowym oraz właścicielem Credit Agricole Commercial Finance SA oferującej usługi faktoringowe.

Europejski Fundusz Leasingowy S.A. w liczbach:

  • 77 placówek 
  • 2500 placówek partnerskich
  • 245 000 klientów

EFL obsługuje zarówno klientów z sektora MŚP, jak i finansuje wysoko budżetowe transakcje dla klientów korporacyjnych i instytucjonalnych. Spółka jest aktywnym członkiem Związku Polskiego Leasingu, PKPP Lewiatan oraz Fundacji Centrum PPP. Współpracuje także z szeregiem organizacji branżowych. Ściśle współpracuje z partnerami Grupy CA, tj. Credit Agricole Bank Polska, Credit Agricole Ubezpieczenia na Życie oraz instytucjami spoza Grupy CA.

Europejski Fundusz Leasingowy SA z siedzibą we Wrocławiu 53-605, pl. Orląt Lwowskich 1, NIP: 897-001-26-57 , KRS: 0000026609, Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Fabrycznej we Wrocławiu, VI wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Wysokość kapitału zakładowego: 674 112 374,73 zł (w całości wpłacony)