Wróć do wizytówek firm

Axpo Polska

Axpo Polska

Oceń bank:

Axpo Polska Sp. z o.o. jest częścią Grupy Axpo z centralą w Szwajcarii. Axpo zatrudnia w swoich strukturach około 4300 pracowników. Jest przedsiębiorstwem publicznym, którego właścicielami są kantony z terenu północno-wschodniej Szwajcarii. Grupa została założona w 1914 roku i działa w segmencie produkcji, dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej oraz w międzynarodowym handlu gazem.

Dane teleadresowe

Axpo Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 123
02-017 Warszawa
tel. 48 22452 53 00
mail: bok@axpo.pl

Axpo Polska Sp. z o.o. jest częścią Grupy Axpo z centralą w Szwajcarii. Axpo zatrudnia w swoich strukturach około 4300 pracowników. Jest przedsiębiorstwem publicznym, którego właścicielami są kantony z terenu północno-wschodniej Szwajcarii.

Grupa została założona w 1914 roku i działa w segmencie produkcji, dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej oraz w międzynarodowym handlu gazem. Oferuje innowacyjne produkty energetyczne działając na ponad 20 rynkach całej Europy. Axpo handluje produktami takimi jak; energia elektryczna, gaz naturalny, paliwa, węgiel, biomasa, certyfikaty: CO2, efektywności energetycznej oraz pochodzące ze źródeł odnawialnych na ponad 20 platformach wymiany w całej Europie.

Axpo jest właścicielem lub współwłaścicielem ponad 100 elektrowni w całej Europie m.in. w Szwajcarii, Francji, Włoszech czy Hiszpanii. Firma jest udziałowcem w projekcie joint venture Trans Adriatic Pipeline (TAP), którego założeniem jest transport gazu naturalnego z Morza Kaspijskiego do Europy Wschodniej.

Axpo otrzymało wysokie oceny w branżowym rankingu Risk and Energy Risk Commodity i jest jednym z trzech najwyżej ocenianych graczy na europejskim rynku handlu energią elektryczną

Axpo Polska - Najlepsza oferta gazu od Axpo
Axpo Polska - Najlepsza oferta gazu od Axpo