Wróć do wizytówek firm

SK Bank

SK Bank

Oceń bank:

SK bank istnieje od 1926 r., kiedy to została powołana Kasa Rzemieślnicza spółdzielnia z o.o. Dziś dysponuje on 31 placówkami w 18 miejscowościach. Klienci SK banku mają bezprowizyjny dostęp do ponad 7 tys. bankomatów – w ramach sieci Euronet i sieci banków spółdzielczych.

Dane teleadresowe

Centrala banku:

ul. Wąska 18
05-200 Wołomin

 

tel.: (22) 763 87 00 do 01

fax: (22) 763 87 05

e-mail: bank@skbank.pl

SK bank istnieje od 1926 r., kiedy to została powołana Kasa Rzemieślnicza spółdzielnia z o.o. Dziś dysponuje on 31 placówkami w 18 miejscowościach. Klienci SK banku mają bezprowizyjny dostęp do ponad 7 tys. bankomatów – w ramach sieci Euronet i sieci banków spółdzielczych. Działalność SK banku skupia się na nowoczesnej obsłudze przedsiębiorstw, zarówno tych małych i średnich (o charakterze usługowym, handlowym i rzemieślniczym), jak i dużych firm (np. budowlanych). Również klientom indywidualnym SK bank proponuje kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. SK Bank posiada szeroką gamę produktów bankowych, oferuje między innymi popularny produkt "eLokata 24" (lokata zakładana przez Internet, z wysokim oprocentowaniem, bez konieczności zakładania konta). Bank proponuje najnowocześniejsze rozwiązania na poziomie światowym, takie jak home banking, SMS banking czy interbank.

Pod koniec maja 2012 r. SK bank jako pierwszy bank w Polsce otrzymał certyfikat Firma Wiarygodna Finansowo. W XX edycji organizowanego przez "Gazetę Bankową" konkursu „Najlepszy bank” został nagrodzony jako bank spółdzielczy z najwyższą dynamiką rozwoju. Wcześniej SK bank był też laureatem wielu prestiżowych nagród: Geparda Biznesu, Jakość Roku 2009, godła „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” wraz z 3 gwiazdami i wielu innych. Jest uczestnikiem i mecenasem wielu imprez społeczno-kulturalnych zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. 

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie zawiesiła z dniem 21 listopada 2015 r. działalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SBRzR) oraz postanowiła wystąpić do właściwego sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tego banku spółdzielczego. Komunikat dotyczący zawieszenia działalności banku można znaleźć w serwisie internetowym Komisji Nadzoru Finansowego.