Wróć do wizytówek firm

Elvia

Elvia

Oceń bank:

Elvia Travel Insurance  została utworzona w 1950 roku w Szwajcarii, gdzie została utworzona. Założycielami Elvia Travel Insurance byli pionierzy ubezpieczeń podróżnych, którzy wiedzieli, że wraz z rosnącą mobilnością ludzi, na rynku powinny znaleźć się usługi dla tych, którzy w obcym kraju będą potrzebowali pomocy.

Dane teleadresowe

AWP P&C S.A. Oddział w Polsce
ul. Domaniewska 50B
02-672 Warszawa

tel.: (+48 22) 522 25 00
fax: (+48 22) 522 25 23
e-mail: sekretariat@mondial-assistance.pl (kwestie ogólne)

Elvia Travel Insurance  została utworzona w 1950 roku w Szwajcarii, gdzie została utworzona. Założycielami Elvia Travel Insurance byli pionierzy ubezpieczeń podróżnych, którzy wiedzieli, że wraz z rosnącą mobilnością ludzi, na rynku powinny znaleźć się usługi dla tych, którzy w obcym kraju będą potrzebowali pomocy. Od 1995 roku Elvia wchodzi w skład Grupy Allianz.

Elvia zatrudnia niemal 13 tys. specjalistów, mówiących w 58 językach, pracujących w 34 Centrach Operacyjnych na 5 kontynentach. Do naszej dyspozycji jest ponad 400 000 usługodawców na całym świecie różnych specjalności, niosących pomoc naszym klientom.

Historia polskiego oddziału Elvii sięga końca lat 90. Jeszcze jako Elvia Assistance, a następnie AWP Polska wprowadziliśmy do Polski pierwsze usługi pomocowe i ubezpieczenia specjalistyczne. Przykładem mogą być ubezpieczenia turystyczne ze świadczeniami assistance i assistance samochodowe. Obecnie w polskim oddziale już ponad 200 zatrudnionych pracowników odpowiada za organizację pomocy - 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Polscy klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie bez względu na to, gdzie są i jakiej potrzebują pomocy.