Getin Leasing

Getin Leasing

Informacje o Getin Leasing

Dane kontaktowe:

Spółka GETIN Leasing S.A. powstała 1997 roku jako CARCADE Leasing S.A. W styczniu 2005 roku do grona akcjonariuszy Spółki dołączył GETIN Holding S.A. należący do Leszka Czarneckiego. W wyniku tej zmiany Spółka w lutym 2005 roku zmieniła nazwę na GETIN Leasing S.A. Cztery lata później akcje Spółki zostały nabyte przez GETIN Bank S.A., który stał się głównym akcjonariuszem Spółki (aktualnie Getin Noble Bank SA). Po przejęciu spółki przez bank i zmianie strategii rynkowej Getin Leasing bardzo mocno zaznaczył swoją pozycję wśród innych firm leasingowych przesuwając się w rankingach sprzedażowych, szczególnie w zakresie leasingu pojazdów osobowych. Obecnie jest jedną z trzech największych firm w tej kategorii. Realizacja celów była oparta o strategiczne alianse z importerami takimi jak GM (zarówno marka Opel jak i Chevrolet). Klienci salonów dealerskich współpracujących z firmą mają dostęp do finansowania zewnętrznego zarówno w postaci leasingu jak i kredytu samochodowego. Getin Leasing jako pierwsza firma leasingowa wprowadziła najdłuższy leasing na rynku - wydłużając maksymalny okres trwania umowy leasingowej do 84 m-cy. 

GETIN Leasing S.A. w liczbach:

  • 31 oddziałów
  • 1,8 mld zł udzielonego finansowania w 2013 r.

Spółka specjalizuje się w leasingu pojazdów (83%), a w szczególności w leasingu samochodów o DMC do 3,5 tony (70% leasingu pojazdów). W swojej ofercie posiada leasing samochodów osobowych i dostawczych, transportu ciężkiego, maszyn budowlanych, sprzętu medycznego, maszyn rolniczych i innych maszyn i urządzeń.

Getin Leasing S.A. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, ul. Gwiaździsta 66, NIP 521-24-99-751, Regon 012648217, KRS 000059227, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Wysokość kapitału zakładowego 33 894 000,00 zł (wpłacony w całości)
 

 

Getin Leasing - opinie