energia

kWh
1-2 os. 3-4 os. 5-6 os. dom
dzień noc

66 taryf energii dla domu

kWh
50 kWh 500 kWh
dzień noc

52 taryfy energii dla firmy

Wybierając dostawcę energii elektrycznej, podobnie jak w przypadku innych usługodawców, należy kierować się nie tylko jednostkową ceną usługi, ale i wiarygodnością dostawcy i jego doświadczeniem w branży. Ważnym elementem potwierdzającym solidność danego podmiotu jest również jego obszar działania oraz liczba klientów w stosunku do konkurencyjnych podmiotów. Zwracajmy uwagę na „płatne bonusy“ - wielu nowych sprzedawców zawiera w umowie obowiązek skorzystania z dodatkowych  produktów, usług, a to podwyższa rachunek.

Zużycie energii elektrycznej w każdej firmie stanowi jeden z głównych kosztów jej działalności. Warto więc znaleźć dostawcę prądu, który spełni nasze wymagania i zaoferuje najatrakcyjniejszą cenę prądu. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze sprzedawcy energii warto sprawdzić i porównać dostępne oferty. Pozwoli to zaoszczędzić nawet do 1 tysiąca PLN miesięcznie.

Niższy rachunek za energię, to nie tylko zmiana sprzedawcy, to również wybór odpowiedniej taryfy. Idealna taryfa energetyczna, to taka, która przede wszystkim zapewnia nam oszczędność, możliwą dzięki odpowiedniemu jej dobraniu do profilu zużycia. Wpływ na wysokość naszego rachunku będzie miała nie tylko cena kilowatogodziny, ale także wybór taryfy jedno (jednakowa cena energii przez całą dobę) lub dwustrefowej (strefom odpowiadają dwie różne ceny energii).


ZNAJDŹ ODPOWIEDNIE OFERTY z działu energia

Jak wybrać sprzedawcę prądu dla domu?

Firmy sprzedające energię elektryczną coraz aktywniej zabiegają o nowych klientów. Na co należy zwrócić uwagę przy wybieraniu dostawcy prądu?

Przy wyborze sprzedawcy energii powinno się wziąć pod uwagę następujące kryteria:

 • cena za kilowatogodzinę w szczycie i poza szczytem
 • czas objęty umową,
 • opłata abonamentowa,
 • ewentualne dodatkowe opłaty handlowe,
 • warunki przedłużenia, wypowiedzenia umowy,
 • wymóg zakupu dodatkowych usług (zazwyczaj podraża łączny koszt rachunku za energię).

Wskazane jest także wnikliwe przeczytanie regulaminów i cenników. Niektóre firmy stosują promocje, które po okresie obowiązywania są mniej atrakcyjne niż dotychczasowe taryfy energetyczne.

Innym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest opłata abonamentowa. Jej wysokość różni się w zależności od długości czasu rozliczeniowego i sprzedawcy.

Porównywarka cen prądu TotalMoney.pl pomaga w wyborze optymalnej taryfy energetycznej dla gospodarstwa domowego. Chcąc określić czy jesteśmy w stanie oszczędzić na kosztach energii elektrycznej, należy w parametrach porównania cen energii dla domu podać: kod pocztowy, miesięczne zużycie energii w podziale na szczyt i poza szczytem. W oparciu o te dane algorytm sprawdzi ceny i wyliczy miesięczną oszczędność.

 

Jak wybrać dostawcę energii elektrycznej dla firmy?

Zanim wybierzemy dostawcę energii dla naszej firmy, porównajmy oferty dostępne na rynku. Należy zwrócić uwagę nie tylko na jednostkową ceną usługi, ale i wiarygodność dostawcy oraz doświadczenie w branży.

Pozostałymi wyznacznikami są:

 • stawki za jednostkę energii elektrycznej oferowane przez sprzedawcę,
 • wysokość opłaty handlowej,
 • okres na który popisujemy umowę,
 • dodatkowe gwarancje,
 • opcja wyboru taryfy ekologicznej

Wybór odpowiedniej taryfy energetycznej pozwoli również na obniżenie rachunków za prąd. W niektórych przypadkach postawienie na taryfę jednostrefową przy dużym wykorzystaniu energii w godzinach szczytu, może bardziej się opłacać niż opłaty za taryfę dwustrefową.

Decydując się na dostawcę energii, warto również zwrócić uwagę na ekologiczne taryfy. Taką usługę mają w swojej ofercie praktycznie wszyscy liczący się na rynku sprzedawcy. Wybierając ekologię, budujesz wizerunek swojej firmy jako biznesu społecznie odpowiedzialnego, a tym samym zyskujesz większe zaufanie klientów.