Wszystkie kalkulatory

Kalkulator zdolności kredytowej - kredyt hipoteczny

PLN
 
PLN
PLN
PLN
PLN
lat
1 rok 30 lat
%
1% 50%
Wyniki - zdolność kredytowa
Maksymalna możliwa rata Zdolność kredytowa
Kredyt w PLN 3 900,00 PLN 577 600,51 PLN
Kredyt w walucie 2 520,00 PLN 373 218,79 PLN

Kredyt w PLN

Maksymalna możliwa rata

3 900,00 PLN

Zdolność kredytowa

577 600,51 PLN

Kredyt w walucie

Maksymalna możliwa rata

2 520,00 PLN

Zdolność kredytowa

373 218,79 PLN

O KALKULATORZE ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ - KREDYT HIPOTECZNY


Użyj kalkulatora zdolności kredytowej kredytu hipotecznego, by oszacować swoją zdolność kredytową. Dzięki temu dowiesz się, na jaki kredyt mieszkaniowy możesz liczyć w bankach i instytucjach finansowych. Kalkulator obliczy Twoją maksymalną możliwą ratę kredytu hipotecznego oraz całkowitą kwotę kredytu hipotecznego, o którą możesz się ubiegać, zarówno w PLN jak i walucie obcej.

Po uzupełnieniu przez Ciebie pól:  dochód nettoliczba osób w gospodarstwiesuma miesięcznych dochodów, suma miesięcznych zobowiązań, miesięczne wydatki na utrzymanie, suma limitów na kartach kredytowych, okres kredytowania oraz oprocentowanie kredytu, kalkulator dokona obliczeń i przedstawi wyniki. Poznamy kwotę kredytu hipotecznego, którą mamy szansę otrzymać w banku lub u doradcy finansowego.

Banki i instytucje finansowe przy szacowaniu zdolności kredytowej klienta indywidualnego mogą brać pod uwagę również dodatkowe parametry. Zaliczyć do nich możemy: scoring kredytowy (własna ocena punktowa klienta przez bank, w której wysokie znaczenie ma np. wykonywany przez klienta zawód, wykształcenie czy stan cywilny), ocenę punktową Biura Informacji Kredytowej (BIK), wiek kredytobiorcy, miesięczne dochody lub inne parametry i cechy wnioskodawcy.


Za pomocą kalkulatora zdolności kredytowej kredytu hipotecznego obliczysz:
 

 Kwotę kredytu hipotecznego, o którą możesz się ubiegać

 

 Wysokość miesięcznej, maksymalnej raty kredytu mieszkaniowego

 

 

 

 

ARTYKUŁY O KREDYCIE HIPOTECZNYM

ABC sytuacji frankowiczów. Czy jest szansa na koniec ich dramatu?

Liczba kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich w stosunku do ogólnej liczby hipotek systematycznie spada, podobnie jak i ogólne saldo zadłużenia frankowców. Wbrew pozorom fakt ten bynajmniej nie wynika z poprawy sytuacji posiadaczy kredytów walutowych, ani tym bardziej nie ma z takową wiele wspólnego. 

Jakie prawa ma klient upadłego dewelopera?

Nawet w warunkach bardzo dobrej koniunktury na rynku deweloperskim, nie można wykluczyć ryzyka upadłości pojedynczych inwestorów. Takie bankructwa mogą być np. efektem złego zarządzania lub niewłaściwych decyzji inwestycyjnych. Na szczęście systematycznie wzrasta liczba nowych mieszkań oferowanych z rachunkiem powierniczym lub gwarancją, a lokale bez takiego zabezpieczenia stanowią rzadkość. Klienci firm deweloperskich powinni wiedzieć, że w razie upadłości inwestora wspomniane środki ochrony nabywcy nie będą jedyną formą zabezpieczenia ich interesów.

Ile kosztuje wynajem mieszkania dla studenta?

Wrzesień to gorący miesiąc na rynku wynajmu mieszkań. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – do miast uniwersyteckich przybywają studenci, a właściciele M ostrzą na nich pazury. Ceny lokali na wynajem przyprawiają o zawrót głowy. Jak wyglądają średnie ceny mieszkań na wynajem w poszczególnych miastach?