x

Kalkulator odsetek z lokaty

Wylicz ostateczny zysk z lokaty po końcowej kapitalizacji

-
min max
1 000 zł 2 000 000 zł
+
zl
-
min max
1 miesiąc 120 miesięcy
+
msc
%
?
Kalkulator lokatowy pozwoli ci obliczyć wysokość odsetek w zależności od kapitału, okresu zdeponowania środków oraz oprocentowania. Zanim bank wypłaci ci wypracowane odsetki odejmie od nich podatek od zysków kapitałowych (podatek Belki), który wynosi 19 procent.

Najlepsze lokaty bankowe Wybierz dla siebie lokatę bankową o najwyższym oprocentowaniu

OBLICZ ODSETKI Z LOKATY

Kalkulator odsetek z lokat pozwoli Ci wyliczyć ostateczny zysk z lokaty po końcowej kapitalizacji. Pokaże wysokość podatku, opodatkowanych i nieopodatkowanych odsetek z uwzględnieniem różnych rodzajów kapitalizacji oraz zysku z lokaty. Przy pomocy kalkulatora dowiesz się, ile możesz zarobić na wybranej przez siebie lokacie.

Wysokość odsetek
Poznasz wysokość końcowej kwoty, jaką możesz otrzymać, decydując się na daną lokatę. Możesz wybrać kapitalizację dzienną, miesięczną, roczną lub na koniec okresu - pamiętaj, że im częstsza kapitalizacja, tym korzystniej z Twojego punktu widzenia. W przypadku kapitalizacji comiesięcznej, otrzymane w każdym miesiącu odsetki możesz wypłacić albo lokować.

Rzeczywisty zysk
Kalkulator odsetek z lokat pomoże oszacować, na jaki rzeczywisty zysk możesz liczyć po zakończeniu umownego okresu lokaty. Ważne! Na końcowy wynik, wpływ ma podatek od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki, który wynosi 19%. Dopiero po jego odjęciu uzyskujemy zysk netto, który jest Twoim ostatecznym zarobkiem.