Wszystkie kalkulatory

Kalkulator odsetek z lokaty

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
%
1% 30%


Kalkulator odsetek z lokaty - wyniki
Odsetki Podatek Odsetki po podatku Kapitalizacja na zakończenie lokaty
75,62 PLN 14,37 PLN 61,25 PLN 5 061,25 PLN

Odsetki

75,62 PLN

Podatek

14,37 PLN

Odsetki po podatku

61,25 PLN

Kapitalizacja na zakończenie lokaty

5 061,25 PLN

O KALKULATORZE Odsetek z lokat

Kalkulator odsetek z lokat pozwoli Ci wyliczyć ostateczny zysk z lokaty po końcowej kapitalizacji. Pokaże wysokość podatku, opodatkowanych i nieopodatkowanych odsetek z uwzględnieniem różnych rodzajów kapitalizacji oraz zysku z lokaty. Przy pomocy kalkulatora dowiesz się, ile możesz zarobić na wybranej przez siebie lokacie.

Po uzupełnieniu przez Ciebie pól: kwota lokaty, oprocentowanie, okres lokaty oraz kapitalizacja, kalkulator dokona obliczeń i przedstawi wyniki. Poznamy wysokość końcowej kwoty, jaką możemy otrzymać, decydując się na daną lokatę. Możemy wybrać kapitalizację dzienną, miesięczną, roczną lub na koniec okresu - im częstsza kapitalizacja, tym korzystniej dla klienta. W przypadku kapitalizacji comiesięcznej, otrzymane w każdym miesiącu odsetki możemy albo wypłacić albo lokować.

Kalkulator odsetek z lokat pomoże oszacować, na jaki rzeczywisty zysk możemy liczyć po zakończeniu umownego okresu lokaty. Na końcowy wynik, wpływ ma podatek od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki, który wynosi 19%. Dopiero po jego odjęciu uzyskujemy zysk netto, który jest naszym ostatecznym zarobkiem.

Za pomocą kalkulatora odsetek z lokaty obliczysz:
 

 Podatek

 

 Wysokość odsetek przed podatkiem

 

 Wysokość odsetek po podatku

 

 Zysk z lokaty

 

Artykuły o lokatach

Ranking lokat premium

Wydawałoby się, że depozyty dla zamożnych klientów oferują tylko banki z segmentu premium. To jednak nieprawda! Sprawdziłam, co banki mogą zaproponować klientom, którzy chcą wpłacić na lokatę 200 tys. zł. Okazało się, że banki uniwersalne także mają interesującą ofertę. Sprawdźmy szczegóły!

Jak wybrać najlepszą lokatę?

Stopy procentowe już od ponad 2,5 roku utrzymują się na niezmiennie niskim poziomie. Nie jest to łatwa sytuacja dla banków, a tym bardziej dla klientów, którzy chcą w nich ulokować swoje oszczędności. Dlatego podczas wyboru odpowiedniej lokaty oprócz wysokości oprocentowania, warto wziąć pod uwagę także inne czynniki. Jakie? Podpowiadamy!

Ranking lokat dla dzieci

Czy kiedykolwiek pomyślałeś o przyszłości finansowej swojej pociechy? Warto zadbać o to, by miała godny start w dorosłość. Pomyśl o założeniu lokaty długoterminowej. Ulokujesz na niej środki, za które twoje dziecko na pewno będzie ci wdzięczne do końca życia. Gdzie szukać dobrych ofert?