Ubezpieczenia na życie Wybierz najlepszego ubezpieczyciela. Przekonaj się, jakie to proste!

  • [ więcej ]
  • [ więcej ]
  • [ więcej ]
Z nami zaoszczędzisz nawet 30%!

Ubezpieczenie na życie w pigułce

Każdy z nas powinien myśleć o przyszłości swojej i swoich bliskich – warto tę przyszłość zabezpieczyć na różne okoliczności i przypadki. Wybór dobrej polisy na życie jest tak samo istotny, jak wybór dobrego kredytu hipotecznego – w końcu zawieramy umowę na wiele lat i  zobowiązujemy się do płacenia sporych sum przez długi okres. 

Jeśli w Twojej rodzinie występowały choroby dziedziczne, jeśli masz powyżej 50 lat lub jeśli wykonujesz zawód wysokiego ryzyka, Twoja składka najprawdopodobniej będzie wyższa, niż 25-letniej księgowej bez obciążeń. Może się zdarzyć, że za kwotę X w jednej firmie ubezpieczeniowej dostaniesz dużo więcej, niż w drugiej.  Dlatego bardzo ważne jest to, żeby nie patrzeć wyłącznie na cenę, a sugerować się proponowanym zakresem ochrony.

Zawsze warto porównać przynajmniej kilka ofert różnych firm, żeby wybrać tę, w której za dobrą stawkę otrzymasz najszerszy pakiet. Jeśli nie chcesz porównywać sam, skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń totalmoney.pl.

Zakres ochrony

Najważniejszą funkcją polisy powinno być to, aby zapewniła środki finansowe Tobie i Twojej rodzinie w trudnym momencie,  gdy sam nie będziesz w stanie tego zrobić. Kiedy? W przypadku śmierci, ciężkiego kalectwa, poważnej choroby.

OWU – ogólne warunki ubezpieczeń

Wszystkie najważniejsze definicje znajdziesz w OWU - Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Każdy ubezpieczyciel ma swój własny dokument i warto poświęcić czas na jego dokładną analizę. Szczególną uwagę zwróć na wyłączenia odpowiedzialności, czyli na sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci Twojej rodzinie odszkodowania. Wyłączeniu najczęściej podlega śmierć w czasie:

  • wojny lub stanu wojennego;
  • aktów terroryzmu;
  • udziału w rozruchach i zamieszkach;
  • samobójstwa;

Najprawdopodobniej  również ubezpieczyciel odmówi Ci wypłaty świadczenia jeśli np. zostałeś inwalidą na skutek samookaleczenia, albo w momencie wypadku byłeś pod wpływem alkoholu, narkotyków czy innych środków odurzających.

Najprościej o finansach - ubezpieczenia na życie artykuły i porady

Ubezpieczenia na życie. Jakie jest nasze podejście do nich?

Jakie jest podejście Polaków do ubezpieczenia na życie? Czy boimy się poważnych chorób? Czy nasze finanse sprostają poważnemu zachorowaniu? Odpowiadam na te i inne pytania.

Czytaj dalej
Pięć błędów, które popełniamy, wybierając ubezpieczenie na życie

Czy kupiłbyś mieszkanie finansowane 30-letnim kredytem pod wpływem emocji? Nie? Dlaczego zatem ad hoc podejmujesz decyzję o wyborze ubezpieczenia, którego skutki mogą być odczuwalne znacznie dłużej?

Czytaj dalej
Przyszłość twojego dziecka zależy od ciebie

Rodzicielstwo, to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność, konieczność zapewnienia właściwego rozwoju dziecka i zapewnienia mu bezpiecznej przyszłości. Niestety przeprowadzone badania pokazują, że niewielu rodziców skupia się na finansowym zabezpieczeniu swoich dzieci w dłuższej perspektywie czasu.

Czytaj dalej
Ubezpieczenie wybierz świadomie

Wraz z towarzystwami ubezpieczeniowymi AXA oraz Prudential przygotowaliśmy serwis, w którym znajdziesz kompleksową ofertę ubezpieczeń. Sprawdź, co może zaoferować ci swiadomy-wybor.com.

Czytaj dalej

Wybrane oferty do porównania:

Usuń wszystkie z porównania