ARTYKUŁY

Ubezpieczenia na życie. Jakie jest nasze podejście do nich?

Jakie jest podejście Polaków do ubezpieczenia na życie? Czy boimy się poważnych chorób? Czy nasze finanse sprostają poważnemu zachorowaniu? Odpowiadam na te i inne pytania.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie na życie dla Ciebie i twojej rodziny

Gdzie można znaleźć ubezpieczenie na życie z rozbudowanymi opcjami dodatkowymi, częścią inwestycyjną i możliwością dodawania kolejnych osób ubezpieczonych? Takie rozwiązania oferują m.in. Nationale-Nederlanden i Aviva.

Czytaj dalej

Pięć błędów, które popełniamy, wybierając ubezpieczenie na życie

Czy kupiłbyś mieszkanie finansowane 30-letnim kredytem pod wpływem emocji? Nie? Dlaczego zatem ad hoc podejmujesz decyzję o wyborze ubezpieczenia, którego skutki mogą być odczuwalne znacznie dłużej?

Czytaj dalej

Ranking ubezpieczeń na życie z Ubezpieczeniowymi Funduszami Kapitałowymi

Analitycy TotalMoney.pl wzięli pod lupę najbardziej złożone, ale i zapewniające najpełniejszą ochronę ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym. AXA Życie TU S.A., AVIVA TUnŻ SA oraz Generali Życie TU SA to firmy, które znalazły się w czołówce naszego porównania.

Czytaj dalej

Przyszłość twojego dziecka zależy od ciebie

Rodzicielstwo, to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność, konieczność zapewnienia właściwego rozwoju dziecka i zapewnienia mu bezpiecznej przyszłości. Niestety przeprowadzone badania pokazują, że niewielu rodziców skupia się na finansowym zabezpieczeniu swoich dzieci w dłuższej perspektywie czasu.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie wybierz świadomie

Wraz z towarzystwami ubezpieczeniowymi AXA oraz Prudential przygotowaliśmy serwis, w którym znajdziesz kompleksową ofertę ubezpieczeń. Sprawdź, co może zaoferować ci swiadomy-wybor.com.

Czytaj dalej

Szkolne ubezpieczenia NNW

Ubezpieczenia NNW dla dziecka kosztuje od około 20 zł do kilkuset złotych rocznie. Cena zależy od zakresu i sumy ubezpieczenia. Im wyższy pakiet, tym więcej nasze dziecko dostanie za leczenie urazu doznanego na skutek nieszczęśliwego wypadku. Decyzję o wyborze ubezpieczenia warto jednak poprzedzić dokładniejszą analizą, bo różnica w opłacie za polisy oferujące świadczenie na zbliżonym poziomie może wynieś nawet kilkadziesiąt złotych.

Czytaj dalej

Nie licz na ZUS – odkładaj środki samodzielnie

Oglądając wiadomości w telewizji lub czytając newsy w sieci, możemy zauważyć ożywioną dyskusję na temat systemu emerytalnego. Czy Polacy myślą o swojej przyszłości? Czy odkładają środki na emeryturę? Sprawdzamy.

Czytaj dalej

Co dalej z ZUS i OFE?

Najpierw skok na pieniądze obywateli zgormadzone w OFE, a teraz pomysł stworzenia państwowego funduszu emerytalnego, w którym znalazłby się środki z 12 OFE. Jakie jeszcze choroby dotkną polski system emerytalny? Czy warto jeszcze wierzyć, że dostaniemy emerytury z ZUS-u?

Czytaj dalej

UOKiK: Koniec z horrendalnymi opłatami likwidacyjnymi

Pod koniec marca Skandia Życie zobowiązała się do obniżenia opłat likwidacyjnych w polisach na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. To już 17. towarzystwo, które podjęło taką decyzję. Od teraz klienci nie zapłacą z tego tytułu więcej niż 29 proc. wartości umowy, co więcej, w każdym kolejnym roku umowy koszty te będą maleć o 1 lub 2 proc.

Czytaj dalej

Citi Handlowy rozpoczyna współpracę z Grupą Warta

Citi Handlowy rozpoczyna współpracę z nowym partnerem ubezpieczeniowym Grupą Warta. Klienci Citi Handlowy uzyskają dostęp do nowych rozwiązań ubezpieczeniowych odpowiadających na potrzeby klientów banku. Obok oferty produktowej dostosowanej do różnych segmentów Klientów oraz kanałów sprzedaży, rozwojowi będzie podlegać model obsługi Klientów, zapewniający specjalistyczne wsparcie w zakresie planowania finansowego opartego o rozwiązania ubezpieczeniowe.

Czytaj dalej

Zakupy online z gwarancją LINK4

Chcesz dokonać zakupu w internecie, ale boisz się, że towar nie dotrze i stracisz pieniądze? Teraz możesz bez obaw kupować online korzystając z Gwarancji Zwrotu Pieniędzy w LINK4.

Czytaj dalej

UNIQA stawia na ochronne ubezpieczenia na życie

Spokojne Życie i Pakiet Bezpieczeństwa to dwa nowe produkty, które wchodzą do oferty UNIQA z początkiem marca. Oba ubezpieczenia zostały tak skonstruowane, aby ich zawarcie było jak najprostsze. Wystarczy 15 minut, aby kompleksowo ubezpieczyć siebie i swoją rodzinę. Dodatkowo, wydatki na polisę nie obciążą zbytnio budżetu domowego – składki zaczynają się od 26 zł miesięcznie.

Czytaj dalej

UNIQA Instytucją Roku 2015

UNIQA została Instytucją Roku 2015. W ubezpieczeniowej kategorii Najlepsza jakość obsługi w kanałach zdalnych zajęła drugą pozycję. Eksperci z niezależnego portalu MojeBankowanie.pl zbadali dostępność i łatwość kontaktu w 23 firmach ubezpieczeniowych.

Czytaj dalej

Rynek ubezpieczeniowy – szykują się spore zmiany!

Prezydent RP podpisał ustawę, która ma na celu regulację rynku ubezpieczeniowego. Zmienić mają się m.in. warunki sprzedaży polisolokat czy ubezpieczeń grupowych, a konsumenci w końcu zaczną być uczciwie traktowani. Sprawdź, co jeszcze przewiduje ustawa i kiedy wejdzie w życie.  

Czytaj dalej

Ubezpieczyciele wreszcie pokornieją

Masz polisę z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym? Z pewnością wydaje ci się, że za jej zerwanie naliczane są gigantyczne kary. Na całe szczęście sytuacja ulega zmianie. Do gry zdecydowanie wkroczył UOKiK wydając decyzje zobowiązujące. Jakie to będzie miało dalsze konsekwencje?

Czytaj dalej

Składka ubezpieczeniowa – co zrobić, gdy brak pieniędzy?

Kłopoty finansowe, mniejsze lub większe, mogą spotkać każdego. Oczywiście znalezienie się w takiej sytuacji nie należy do najprzyjemniejszych. Należy jednak pamiętać, że z sytuacji każdych tarapatów są jakieś wyjścia, warto poszukać więc dobrych rozwiązań. Dziś radzimy, jak utrzymać ochronę ubezpieczeniową w razie niemożności opłaty składki.

Czytaj dalej

Karty ubezpieczeniowe dla studentów

Życie studenckie bywa nieprzewidywalne i pełne szalonych przygód. Ubezpieczenie się podczas roku akademickiego będzie więc na pewno dobrą decyzją. Nie daj się zaskoczyć i wybierz odpowiednią ochronę!

Czytaj dalej

Czy tylko bank może nagrywać rozmowy „w celach bezpieczeństwa”?

Choć w grudniu zmieniły się przepisy i teraz każda umowa z konsumentem zawarta przez telefon (czy bardziej ogólnie – na odległość) musi zostać przez przedsiębiorcę potwierdzona na piśmie, wielu klientów nadal nieufnie podchodzi do jakichkolwiek rozmów z telemarketerami.

Czytaj dalej

Czy twoja firma potrzebuje ubezpieczenia?

Włamanie do firmy, uszkodzenie drogiego sprzętu, wypadek pracownika czy nieumyślne spowodowanie szkód u osób trzecich - te i wiele innych zdarzeń może narazić firmę na niebagatelne koszty. Od jakich zdarzeń warto ubezpieczyć swoją działalność?

Czytaj dalej