NAJTAŃSZE OC I AC

PORÓWNAJ I SPRAWDŹ CO ZYSKASZ


WYPEŁNIJ FORMULARZ
by obliczyć składkę

RANKING UBEZPIECZEŃ OC I AC - lipiec 2017

Samochód
Kierowca
Towarzystwo
Cena

SKODA OCTAVIA

2009 rok

Diesel

Mężczyzna,

58 lat,

woj. małopolskie

zniżki: -60%

Zdjęcie towarzystwa

RENAULT SCENIC

2004 rok

Diesel

Mężczyzna,

30 lat,

woj. pomorskie

zniżki: -60%

Zdjęcie towarzystwa

VOLKSWAGEN GOLF

2005 rok

Benzyna/gaz

Mężczyzna,

43 lata,

woj. mazowieckie

zniżki: -60%

Zdjęcie towarzystwa

FORD FOCUS

2008 rok

Diesel

 

Kobieta, 31 lat,

woj. śląskie

zniżki: -30%

Zdjęcie towarzystwa

OPEL ASTRA

2007 rok

Benzyna

Kobieta, 24 lata,

woj. dolnośląskie

zniżki: -60%

Zdjęcie towarzystwa

Powyższe porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC zostało przygotowane na podstawie danych pochodzących z kalkulatorów znajdujących się na stronach internetowych wymienionych powyżej Towarzystw Ubezpieczeniowych i ma charakter orientacyjny. Parametry ubezpieczeń nie mogą stanowić podstaw do reklamacji i mogą się różnić od wyliczeń przedstawionych w konkretnym przypadku przez ubezpieczyciela.

Jeżeli masz uwagi, zgłoś do TotalMoney.pl: uwagi@totalmoney.pl

UBEZPIECZENIA

OCHRONA UBEZPIECZENIOWA 

 

 

Ubezpieczenie - co to jest?

 

Ubezpieczenie to umowa pomiędzy klientem a ubezpieczycielem (zakład ubezpieczeń bądź towarzystwo ubezpieczeniowe). W ramach umowy, ubezpieczyciel ma obowiązek dokonać świadczenia na rzecz ubezpieczonego, czyli wypłacenia określonej sumy pieniędzy w razie wypadku/zdarzenia określonego w umowie ubezpieczeniowej. Obowiązkiem ubezpieczyciela jest wykonanie określonej w umowie usługi (np. udzielenie pomocy). Ubezpieczenie to ochrona w razie wypadku, za którą klient opłaca składki. W razie wypadku/zdarzenia o ktorym mowa w umowe ubezpieczeniowej, klient otrzyma odszkodowanie, które może w całości lub w części pokryć wartość straconych dóbr (np. pożar domu, kradzień samochodu). Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie z funduszu, którego źródłem są składki wszystkich ubezpieczonych. Tylko nieliczni klienci, którzy płacą składki, będą mieli do czynienia z wypadkiem ubezpieczeniowym. Jeśli w okresie zawartym w umowie nie zdarzy się sytuacja wymagająca wypłacenia odszkodowania przez ubezpieczyciela, składka i tak nie podlega zwrotowi. 

 

 

Polisa ubezpieczeniowa

Podstawowym dokumentem ubezpieczeniowym, potwierdzającym zawarcie umowy pomiędzy klientem a ubezpieczycielem, jest polisa ubezpieczeniowa. Warto dokładnie zapoznać się z treścią umowy, aby mieć pewność co do praw i obowiązków naszego ubezpieczyciela (przedmiot ubezpieczenia, zakres, rodzaj zdarzeń, które podlegają całkowitemu odszkodowaniu a które częściowemu). Istotnymi elementami są również: zasada naliczania składki i jej wysokość oraz okres obowiązywania polisy ubezpieczeniowej.

 

Ranking ubezpieczeń OC i AC

 

Rynek ubezpieczeń z roku na rok jest coraz większy, pojawia się coraz więcej ofert, a ubezpieczenia komunikacyjne, zwłaszcza OC i AC, należą do najczęściej wykupywanych, dlatego warto dokładnie sprawdzić ofertę przed wyborem ubezpieczenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem ubezpieczeń OC i AC, który pomoże w podjęciu właściwej decyzji. 

 

5 mitów na temat ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli OC, to obowiązkowa polisa, którą muszą posiadać właściciele pojazdów mechanicznych. Jej cena wciąż idzie w górę! Nie daj się zwariować, przeczytaj informacje, które pomogą wybrać ci najlepsze ubezpieczenie OC na rynku.

Czytaj dalej

Jeździsz płynnie i zgodnie z przepisami? Sprawdź, jak dostać zwrot części ubezpieczenia!

Kasa Wraca to nowa propozycja towarzystwa ubezpieczeniowego LINK4 i NaviExpert. Osoby, które z niej skorzystają i będą jeździć płynnie i przepisowo będą mogły otrzymać zwrot nawet 30 proc. wpłaconej składki ubezpieczeniowej.

Czytaj dalej

Jak na cenę OC wpływa marka samochodu, rodzaj nadwozia i zawód wykonywany przez właściciela pojazdu?

Informatyk jeżdżący BMW czy inżynier jeżdżący toyotą – kto z nich zapłaci mniej za ubezpieczenie OC? A ile zapłaci za to ubezpieczenie przedstawiciel handlowy poruszający się fordem kombi? Sprawdzamy!

Czytaj dalej

YU! − jeździsz płynnie i bezpiecznie, to zaproponujemy ci tańsze ubezpieczenie

Do bezpiecznej jazdy kierowców można przekonywać metodą kija i marchewki. Ten pierwszy sposób wykorzystuje np. policja, by ukarać za przekroczenie prędkości. Drugą metodę proponują twórcy aplikacji Yanosik, którzy wdrożyli pierwsze na polskim rynku ubezpieczenie oferowane bezpiecznie jeżdżącym kierowcom. Na czym polega to rozwiązanie? Sprawdzamy.  

Czytaj dalej

Dlaczego ubezpieczyciele tracą na polisach OC?

Mimo większej wartości zebranych składek komunikacyjnego OC produkt ten nadal nie jest rentowny. Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśnienie poniżej.

Czytaj dalej

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych – kwiecień 2016

Chcesz ubezpieczyć auto? Koniecznie zajrzyj do naszego rankingu! Redakcja TotalMoney.pl porównała oferty 9 ubezpieczycieli. Najlepiej wypadli LINK 4, AXA Direct i Aviva.

Czytaj dalej

Zmienią się zasady wyceniania szkód niemajątkowych?

KNF rozesłał do konsultacji projekt rekomendacji dotyczącej ustalenia zasad wypłat odszkodowań komunikacyjnych za szkody niemajątkowe. Co zakłada nowa rekomendacja i dlaczego stan obecny nie jest satysfakcjonujący?

Czytaj dalej

Zakupy online z gwarancją LINK4

Chcesz dokonać zakupu w internecie, ale boisz się, że towar nie dotrze i stracisz pieniądze? Teraz możesz bez obaw kupować online korzystając z Gwarancji Zwrotu Pieniędzy w LINK4.

Czytaj dalej

LINK4 ponownie ubezpieczy rowery w Tesco

Od końca lutego każdy klient, który kupuje rower w Tesco otrzymuje do niego bezpłatne roczne ubezpieczenie od kradzieży w LINK4. Klienci będą mogli także skorzystać z dodatkowych ubezpieczeń LINK4 – OC Rowerzysty i NNW Rowerzysty.

Czytaj dalej

UNIQA Instytucją Roku 2015

UNIQA została Instytucją Roku 2015. W ubezpieczeniowej kategorii Najlepsza jakość obsługi w kanałach zdalnych zajęła drugą pozycję. Eksperci z niezależnego portalu MojeBankowanie.pl zbadali dostępność i łatwość kontaktu w 23 firmach ubezpieczeniowych.

Czytaj dalej

OC mocno w górę

2016 rok zdecydowanie nie będzie dobrym rokiem dla kierowców. Za OC przyjdzie im zapłacić o wiele więcej niż dotychczas. Co spowodowało tak znaczącą podwyżkę? Czy właściciele pojazdów powinni przygotować się na dalsze, kosztowne zmiany?   

Czytaj dalej

Stłuczka, a sprawca uciekł. W pewnych sytuacjach pomoże Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Każde zdarzenie drogowe, choćby zarysowanie na karoserii, wywołuje złość właściciela pojazdu. Poziom zdenerwowania wzrasta, gdy sprawca kolizji czy zarysowania ucieka i nie sposób ustalić jego personaliów. Skoro nie można stwierdzić, kim był, nie ma możliwości uzyskania odszkodowania z jego OC.

Czytaj dalej

BLS zdobywa zaufanie kierowców

Bezpośrednia Likwidacja Szkód – rozwiązanie umożliwiające kierowcom likwidację szkody OC u swojego ubezpieczyciela – zyskuje coraz większe zaufanie kierowców. Już co 3 użytkownik samochodu w Polsce wie (37%), na czym polega ta usługa. Ponad połowa kierowców (52%) wolałaby zlikwidować szkodę z OC w swoim towarzystwie niż w firmie sprawcy. Jednak aż 67% ankietowanych nie orientuje się, czy towarzystwo, w którym wykupili polisę OC oferuje likwidację szkód w systemie BLS –...

Czytaj dalej

Rynek ubezpieczeniowy – szykują się spore zmiany!

Prezydent RP podpisał ustawę, która ma na celu regulację rynku ubezpieczeniowego. Zmienić mają się m.in. warunki sprzedaży polisolokat czy ubezpieczeń grupowych, a konsumenci w końcu zaczną być uczciwie traktowani. Sprawdź, co jeszcze przewiduje ustawa i kiedy wejdzie w życie.  

Czytaj dalej

UNIQA z sukcesem wdrożyła polisę elektroniczną

Polisa komunikacyjna, ubezpieczenie mieszkania, a może podróżne? Obecni i przyszli klienci nie muszą wychodzić z domu by wznowić ubezpieczenie lub podpisać nową umowę z UNIQA. Ofertę mogą otrzymać od agenta drogą elektroniczną i zatwierdzić ją w dowolnym dla siebie momencie.

Czytaj dalej

Fura porad od kierowców dla kierowców. Zwolnij, przeczytaj, jedź dalej…

Takim hasłem ERGO Hestia promuje pierwszy w Polsce poradnik, który połączył rajdowca, blogosferę motoryzacyjną i polskich kierowców. W Niecodziennym Poradniku Codziennej Jazdy kierowcy oprócz porad znajdą zdjęcia, filmy oraz historie, z którymi codziennie mogą się spotkać na drodze.

Czytaj dalej

Nowe Super Assistance w Proama

Brak limitów holowania na terenie Polski i auto zastępcze na terenie Unii Europejskiej - to wybrane zmiany wprowadzone przez Proama w ramach Super Assistance. Wraz z bogatszym zakresem nie zmienia się cena ubezpieczenia. Wynosi ona 169 zł rocznie.

Czytaj dalej

Czy tylko bank może nagrywać rozmowy „w celach bezpieczeństwa”?

Choć w grudniu zmieniły się przepisy i teraz każda umowa z konsumentem zawarta przez telefon (czy bardziej ogólnie – na odległość) musi zostać przez przedsiębiorcę potwierdzona na piśmie, wielu klientów nadal nieufnie podchodzi do jakichkolwiek rozmów z telemarketerami.

Czytaj dalej

Polacy bezpieczni na drogach

Zawsze warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Dzięki programom edukacyjnym i materiałom reklamowym na temat spokojnego podróżowania, wzrasta świadomość Polaków. Kierowcy coraz częściej dbają o życie swoje jak i pasażerów. To świetna informacja!

Czytaj dalej

Dodatkowe warianty polis samochodowych na wakacje

Wakacje to okres kiedy wzmaga się liczba różnego rodzaju zdarzeń, które mogą mieć różne negatywne konsekwencje i skutki. Warto wiedzieć, że od ich następstw, naprawdę w sporej liczbie zdarzeń możemy się ochronić. 

Czytaj dalej