W jakich miastach są najbardziej szkodowi kierowcy?

Co łączy kierowców z Wrocławia i Gdańska? Niemal 1/5 z nich przyznała się do spowodowania co najmniej jednej stłuczki. Mieszkańcy których miast jeżdżą bezpieczniej? Jak szkodowość przekłada się na wysokość polisy OC? Sprawdzamy.

Czytaj dalej

5 mitów na temat ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli OC, to obowiązkowa polisa, którą muszą posiadać właściciele pojazdów mechanicznych. Jej cena wciąż idzie w górę! Nie daj się zwariować, przeczytaj informacje, które pomogą wybrać ci najlepsze ubezpieczenie OC na rynku.

Czytaj dalej

Wyjeżdzasz? Ubezpiecz swój bagaż!

Wybierając się na urlop czy rodzinny wyjazd, warto zadbać o każdy szczegół i zabezpieczyć się na wszelkie możliwe okoliczności. Jeśli zabierasz ze sobą sporą ilość bagażu lub przewozisz cenne przedmioty – ubezpiecz je, by ewentualne ich zagubienie bądź kradzież nie zepsuły ci tak długo wyczekiwanego urlopu.

Czytaj dalej

Narciarskie szaleństwo – ile kosztuje wyjazd w góry?

Jeśli jesteś miłośnikiem białego szaleństwa, zapewne zacierasz już ręce i odliczasz dni do wyjazdu w góry. Zanim jednak wsiądziesz w samochód, pociąg lub samolot i wyruszysz w drogę, powinieneś poszukać najbardziej atrakcyjnych destynacji i cen karnetów na stoki. Co polecają eksperci TotalMoney.pl?

Czytaj dalej

Narciarskie szaleństwo - jak ubezpieczyć się przed wyjazdem w góry?

Sezon narciarski w pełni! Przed wyjazdem na narty czy snowboard należy jednak pamiętać o zakupie ubezpieczenia. Beztroskie szaleństwo na stoku w wielu przypadkach kończy się jednak niebezpiecznymi wypadkami. Oprócz zakupu solidnego stroju i kasku warto więc zabezpieczyć się finansowo i kupić polisę ubezpieczeniową.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie samochodu: 9 sposobów na obniżenie OC

W tym roku po raz pierwszy musiałam się zmierzyć z wyborem ubezpieczenia OC samochodu. Szybki research w internecie przyprawił mnie o zawrót głowy: okazało się, że różnice w cenach są duże. Postanowiłam sprawdzić, z czego to wynika i co zrobić, by zapłać jak najmniej.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie OC: dlaczego kierowcy płacą za nie coraz więcej?

Jesteś klientem jednego towarzystwa ubezpieczeniowego od wielu lat. Jeździsz bezszkodowo, masz maksymalną zniżkę na OC, a mimo to płacisz coraz wyższe składki. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdziliśmy.

Czytaj dalej

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny pomoże w razie niewypłacalności biura podróży

Przed kilkoma tygodniami prezydent podpisał ustawę, dzięki której wakacyjne wyjazdy organizowane przez biura podróży staną się w wymiarze finansowym bezpieczniejsze. 

Czytaj dalej

Ubezpieczenie wybierz świadomie

Wraz z towarzystwami ubezpieczeniowymi AXA oraz Prudential przygotowaliśmy serwis, w którym znajdziesz kompleksową ofertę ubezpieczeń. Sprawdź, co może zaoferować ci swiadomy-wybor.com.

Czytaj dalej

Szkolne ubezpieczenia NNW

Ubezpieczenia NNW dla dziecka kosztuje od około 20 zł do kilkuset złotych rocznie. Cena zależy od zakresu i sumy ubezpieczenia. Im wyższy pakiet, tym więcej nasze dziecko dostanie za leczenie urazu doznanego na skutek nieszczęśliwego wypadku. Decyzję o wyborze ubezpieczenia warto jednak poprzedzić dokładniejszą analizą, bo różnica w opłacie za polisy oferujące świadczenie na zbliżonym poziomie może wynieś nawet kilkadziesiąt złotych.

Czytaj dalej

Twoje dziecko - Twoje pieniądze

Na pewno przywiązujesz wagę do rzeczy, które kupujesz swojemu dziecku. Dbasz o to by były bezpieczne, funkcjonalne i wysokiej jakości. Przede wszystkim liczy się dobro Twojego dziecka, ale na uwadze masz również cenę, jaką musisz zapłacić za dany produkt. Tymi samymi zasadami powinieneś się kierować kupując dziecku ubezpieczenie.

Czytaj dalej

Nie licz na ZUS – odkładaj środki samodzielnie

Oglądając wiadomości w telewizji lub czytając newsy w sieci, możemy zauważyć ożywioną dyskusję na temat systemu emerytalnego. Czy Polacy myślą o swojej przyszłości? Czy odkładają środki na emeryturę? Sprawdzamy.

Czytaj dalej

Uwaga nawałnice! Jak otrzymać ubezpieczenie?

1 000 uszkodzonych domów, 14 500 zgłoszeń, 4 ofiary śmiertelne i 35 osób rannych to bilans strat po ostatniej nawałnicy. Niestety, jak zapowiadają synoptycy, to dopiero początek gwałtownych burz nad Polską. Jakie działania powinniśmy podjąć, jeśli czekamy na wizytę przedstawiciela zakładu ubezpieczeń, a nasz dach został uszkodzony przez silny wiatr?

Czytaj dalej

Co dalej z ZUS i OFE?

Najpierw skok na pieniądze obywateli zgormadzone w OFE, a teraz pomysł stworzenia państwowego funduszu emerytalnego, w którym znalazłby się środki z 12 OFE. Jakie jeszcze choroby dotkną polski system emerytalny? Czy warto jeszcze wierzyć, że dostaniemy emerytury z ZUS-u?

Czytaj dalej

Ubezpieczenie OC: obowiązek rowerzysty?

Piękna pogoda za oknem sprzyja pozostawieniu samochodu w garażu i przerzuceniu się na rower. Na ulicach widzimy coraz więcej osób poruszających się na dwóch kołach. Do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa wpłynął wniosek dotyczący obowiązkowego ubezpieczenia właśnie dla rowerzystów. Czy jest to dobra koncepcja?

Czytaj dalej

Turysto, pamiętaj o ubezpieczeniu!

Na wymarzony urlop czekamy z reguły cały rok i staramy się przygotować do niego w jak najdrobniejszych szczegółach. Wybieramy najkorzystniejszą ofertę, pakujemy rzeczy, które pomogą zapewnić komfort na miejscu. Szkoda, że wielu z nas zupełnie nie zaprząta sobie głowy tym, czy w razie niespodziewanego zdarzenia, będziemy mogli liczyć na pomoc i wsparcie finansowe. 

Czytaj dalej

UOKiK: Koniec z horrendalnymi opłatami likwidacyjnymi

Pod koniec marca Skandia Życie zobowiązała się do obniżenia opłat likwidacyjnych w polisach na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. To już 17. towarzystwo, które podjęło taką decyzję. Od teraz klienci nie zapłacą z tego tytułu więcej niż 29 proc. wartości umowy, co więcej, w każdym kolejnym roku umowy koszty te będą maleć o 1 lub 2 proc.

Czytaj dalej

Mały biznes pod ochroną

Co powinno znaleźć się w polisie restauratora? Co ubezpieczyć w małym sklepie spożywczym, aptece, zakładzie fryzjerskim? Niezależnie od branży, w której działamy, w razie nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak kradzież czy pożar, ubezpieczenie może uratować firmę przed upadłością.

Czytaj dalej

Citi Handlowy rozpoczyna współpracę z Grupą Warta

Citi Handlowy rozpoczyna współpracę z nowym partnerem ubezpieczeniowym Grupą Warta. Klienci Citi Handlowy uzyskają dostęp do nowych rozwiązań ubezpieczeniowych odpowiadających na potrzeby klientów banku. Obok oferty produktowej dostosowanej do różnych segmentów Klientów oraz kanałów sprzedaży, rozwojowi będzie podlegać model obsługi Klientów, zapewniający specjalistyczne wsparcie w zakresie planowania finansowego opartego o rozwiązania ubezpieczeniowe.

Czytaj dalej

Zakupy online z gwarancją LINK4

Chcesz dokonać zakupu w internecie, ale boisz się, że towar nie dotrze i stracisz pieniądze? Teraz możesz bez obaw kupować online korzystając z Gwarancji Zwrotu Pieniędzy w LINK4.

Czytaj dalej