Wszystkie kalkulatory

KREDYT HIPOTECZNY - Kalkulator RRSO

PLN
10 000 PLN 1 000 000 PLN
lat
1 rok 50 lat
%
%
PLN
Raty malejące
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Całkowita kwota do spłaty
6,30% 440 625,00 PLN

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

6,30%

Całkowita kwota do spłaty

440 625,00 PLN

Raty równe
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Całkowita kwota do spłaty
6,28% 485 726,05 PLN

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

6,28%

Całkowita kwota do spłaty

485 726,05 PLN

Kalkulator RRSO Kredytu hipotecznego


Użyj kalkulatora RRSO kredytu hipotecznego i wylicz Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania dla podanych przez Ciebie założeń. RRSO jest stopą procentową uwzględniającą należne odsetki, prowizje i inne opłaty związane z kredytem. Dzięki temu RRSO pozwala na łatwiejsze porównanie kredytów gotówkowych, hipotecznych, samochodowych itp. RRSO pozwala nam poznać stosunek wszystkich kosztów zaciąganego kredytu do jego wysokości. Znając wysokość RRSO będziemy wiedzieć ile będzie nas kosztować kredyt i ile pieniędzy oddamy bankowi, poza kwotą, którą nam pożycza.

Uzupełnij pola: Kwota kredytu, Okres spłaty kredytu, Oprocentowanie, Prowizja banku i Inne koszty kredytu a kalkulator przedstawi wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania dla kredytu spłacanego w ratach równych i malejących. W racie równej suma kapitału i odsetek jest zawsze taka sama. Odsetki w poszczególnych ratach liczone są od kwoty kredytu pozostającej do spłaty, a kapitał doliczany jest tak, aby wpłacana co miesiąc rata była taka sama. Z kolei w ratach malejących za każdym razem spłacamy tyle samo kapitału,zmienia się jedynie kwota odsetek.

Dzięki RRSO możemy poznać stosunek wszystkich kosztów zaciąganego kredytu do jego wysokości. Obliczenia są dokonywane w skali rocznej. Znając wysokość RRSO będziemy wiedzieć ile będzie nas kosztował kredyt i ile pieniędzy oddamy bankowi, poza kwotą, którą nam pożycza. Tym samym nie będziemy zaskoczeni kosztem kredytu, a także łatwiej będzie nam porównać oferty banków.


Za pomocą kalkulatora RRSO obliczysz:
 

 Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania

 

 Całkowitą kwotę do spłaty

 

Artykuły o kredycie hipotecznym

Chcesz kupić mieszkanie? Zobacz, co się zmieniło w programie MdM

1 września 2015 roku zmieniły się niektóre zasady dofinansowania kredytów w programie Mieszkanie dla Młodych. To zmiany na lepsze – program stał się znacznie popularniejszy. Do stycznia 2016 roku złożono wnioski o dofinansowanie w wysokości ok. 367 mln złotych. To około połowa kwoty przeznaczonej na wsparcie kredytobiorców w tym roku.

Czy nowy projekt ustawy dla frankowiczów przyniesie rozwiązanie?

Kurs franka już od początku roku spędza sen z powiek spłacającym kredyty w tej walucie. 15 stycznia Kancelaria Prezydenta ogłosiła projekt ustawy mający rozwiązać ten problemy. Zakłada on, że frankowicze będą mogli przewalutować swoje kredyty po kursie sprawiedliwym. Pytanie, czy będzie on sprawiedliwy dla wszystkich?

Ranking kredytów hipotecznych – styczeń 2016

Najtańszy kredyt na zakup 42-metrowego dwupokojowego mieszkania w Łodzi oferuje BOŚ Bank. Atrakcyjne oferty można znaleźć także w ING Banku Śląskim i w Banku BPH. Co oferują inne banki? Można to sprawdzić w styczniowym rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl

TOP 3 - KREDYTY, LOKATY, KONTA

Tmefekt.pl - Program partnerski