Wszystkie kalkulatory

KREDYT HIPOTECZNY - Kalkulator RRSO

PLN
10 000 PLN 1 000 000 PLN
lat
1 rok 50 lat
%
%
PLN
Raty malejące
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Całkowita kwota do spłaty
6,30% 440 625,00 PLN

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

6,30%

Całkowita kwota do spłaty

440 625,00 PLN

Raty równe
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Całkowita kwota do spłaty
6,28% 485 726,05 PLN

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

6,28%

Całkowita kwota do spłaty

485 726,05 PLN

Kalkulator RRSO Kredytu hipotecznego


Użyj kalkulatora RRSO kredytu hipotecznego i wylicz Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania dla podanych przez Ciebie założeń. RRSO jest stopą procentową uwzględniającą należne odsetki, prowizje i inne opłaty związane z kredytem. Dzięki temu RRSO pozwala na łatwiejsze porównanie kredytów gotówkowych, hipotecznych, samochodowych itp. RRSO pozwala nam poznać stosunek wszystkich kosztów zaciąganego kredytu do jego wysokości. Znając wysokość RRSO będziemy wiedzieć ile będzie nas kosztować kredyt i ile pieniędzy oddamy bankowi, poza kwotą, którą nam pożycza.

Uzupełnij pola: Kwota kredytu, Okres spłaty kredytu, Oprocentowanie, Prowizja banku i Inne koszty kredytu a kalkulator przedstawi wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania dla kredytu spłacanego w ratach równych i malejących. W racie równej suma kapitału i odsetek jest zawsze taka sama. Odsetki w poszczególnych ratach liczone są od kwoty kredytu pozostającej do spłaty, a kapitał doliczany jest tak, aby wpłacana co miesiąc rata była taka sama. Z kolei w ratach malejących za każdym razem spłacamy tyle samo kapitału,zmienia się jedynie kwota odsetek.

Dzięki RRSO możemy poznać stosunek wszystkich kosztów zaciąganego kredytu do jego wysokości. Obliczenia są dokonywane w skali rocznej. Znając wysokość RRSO będziemy wiedzieć ile będzie nas kosztował kredyt i ile pieniędzy oddamy bankowi, poza kwotą, którą nam pożycza. Tym samym nie będziemy zaskoczeni kosztem kredytu, a także łatwiej będzie nam porównać oferty banków.


Za pomocą kalkulatora RRSO obliczysz:
 

 Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania

 

 Całkowitą kwotę do spłaty

 

Artykuły o kredycie hipotecznym

Ranking kredytów hipotecznych – lipiec 2015

Ile wyniesie miesięczna rata kredytu hipotecznego na zakup mieszkania w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim? Jaki bank udzieli najtańszego kredytu dwuosobowej rodzinie? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w lipcowym rankingu kredytów hipotecznych przygotowanym przez TotalMoney.pl

Jak sytuacja Grecji może wpłynąć na polski rynek?

W niedzielnym referendum Grecy zagłosowali na „NIE”, czyli przeciwko reformom umożliwiającym uzyskanie kolejnych europejskich pożyczek,- tym samym bankructwo Hellady i tzw. Grexit, czyli wyjście Grecji ze strefy euro staje się całkiem realne. Czy ta sytuacja może wpłynąć na Polską gospodarkę i jeśli tak, to w jakim stopniu?

Rynek kredytów hipotecznych - podsumowanie I kwartału 2015 r.

Rok 2014 to najsłabsze dwanaście miesięcy dla sektora kredytów hipotecznych w ciągu ostatnich kilku lat. Eksperci TotalMoney.pl sprawdzili jak sytuacja na rynku hipotecznym wyglądała w I kwartale bieżącego roku. Co udało się ustalić? Sprawdźmy

TOP 3 - KREDYTY, LOKATY, KONTA