Wszystkie kalkulatory

KREDYT HIPOTECZNY - Kalkulator RRSO

PLN
10 000 PLN 1 000 000 PLN
lat
1 rok 50 lat
%
%
PLN
Raty malejące
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Całkowita kwota do spłaty
6,30% 440 625,00 PLN

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

6,30%

Całkowita kwota do spłaty

440 625,00 PLN

Raty równe
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Całkowita kwota do spłaty
6,28% 485 726,05 PLN

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

6,28%

Całkowita kwota do spłaty

485 726,05 PLN

Kalkulator RRSO Kredytu hipotecznego


Użyj kalkulatora RRSO kredytu hipotecznego i wylicz Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania dla podanych przez Ciebie założeń. RRSO jest stopą procentową uwzględniającą należne odsetki, prowizje i inne opłaty związane z kredytem. Dzięki temu RRSO pozwala na łatwiejsze porównanie kredytów gotówkowych, hipotecznych, samochodowych itp. RRSO pozwala nam poznać stosunek wszystkich kosztów zaciąganego kredytu do jego wysokości. Znając wysokość RRSO będziemy wiedzieć ile będzie nas kosztować kredyt i ile pieniędzy oddamy bankowi, poza kwotą, którą nam pożycza.

Uzupełnij pola: Kwota kredytu, Okres spłaty kredytu, Oprocentowanie, Prowizja banku i Inne koszty kredytu a kalkulator przedstawi wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania dla kredytu spłacanego w ratach równych i malejących. W racie równej suma kapitału i odsetek jest zawsze taka sama. Odsetki w poszczególnych ratach liczone są od kwoty kredytu pozostającej do spłaty, a kapitał doliczany jest tak, aby wpłacana co miesiąc rata była taka sama. Z kolei w ratach malejących za każdym razem spłacamy tyle samo kapitału,zmienia się jedynie kwota odsetek.

Dzięki RRSO możemy poznać stosunek wszystkich kosztów zaciąganego kredytu do jego wysokości. Obliczenia są dokonywane w skali rocznej. Znając wysokość RRSO będziemy wiedzieć ile będzie nas kosztował kredyt i ile pieniędzy oddamy bankowi, poza kwotą, którą nam pożycza. Tym samym nie będziemy zaskoczeni kosztem kredytu, a także łatwiej będzie nam porównać oferty banków.


Za pomocą kalkulatora RRSO obliczysz:
 

 Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania

 

 Całkowitą kwotę do spłaty

 

Artykuły o kredycie hipotecznym

Zarobki za granicą, kredyt hipoteczny w Polsce – czy to możliwe?

Od lipca 2014 roku w polskich bankach obowiązuje zasada, że kredyt hipoteczny można brać tylko w walucie, w której się zarabia. To oznacza, że jeśli zarabiamy w euro, funtach szterlingach czy koronie norweskiej, pozostaje nam tylko wzięcie kredytu hipotecznego w tych walutach. Niestety, ich oferta jest w polskich bankach ograniczona. 

Ranking kredytów hipotecznych – maj 2016

Od 89,4 tys. zł do niemal 112 tys. zł. – taki jest przedział wysokości całkowitego kosztu kredytu w bankach, które wzięły udział w majowym rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl. W którym z nich osoba chcąca wziąć 135,2 tys. zł kredytu otrzyma najlepsze warunki? Sprawdźmy!

„Rodzina 500 plus” a zdolność kredytowa

Program ruszył. Pierwsi rodzice już otrzymali pieniądze, a do portfeli pozostałych uprawnionych świadczenie trafi na pewno do końca czerwca. Nadal jednak nie wiadomo, czy zwiększenie miesięcznego dochodu wpłynie na zdolność kredytową tych rodzin. Banki czekają na decyzję KNF, a ta na razie milczy.

Kontakt z doradcą
Zamów bezpłatny
kontakt z doradcą
Tmefekt.pl - Program partnerski