Ranking kont firmowych – styczeń 2018

01 miejsce
Prowadzenie rachunku 0,00
Koszt korzystania z karty 0,00
Premia 100,00
02 miejsce
Prowadzenie rachunku 0,00
Koszt korzystania z karty 0,00
Premia 50,00
02 miejsce
Prowadzenie rachunku 0,00
Koszt korzystania z karty 0,00
Premia 00,00
03 miejsce
Prowadzenie rachunku 0,00
Koszt korzystania z karty 0,00
Premia 00,00

Nowy rok często niesie postanowienie rozpoczęcia nowej zawodowej ścieżki, wielu przedsiębiorców startuje z własnymi przedsięwzięciami. Inni, którzy są już jakiś czas na rynku chcą rozwijać swoje przedsięwzięcia. Początek roku to również doskonały czas na uporządkowanie firmowych finansów, a do tego potrzebne jest konto, które spełni wszelkie oczekiwania młodej firmy.

W tym miesiącu postanowiliśmy znaleźć najlepszą propozycję dla przedsiębiorców, którzy dopiero zakładają działalność gospodarczą oraz dla prowadzących biznes nie dłużej niż rok. Poszukiwanie idealnego miejsca dla firmowych pieniędzy może być nie lada wyzwaniem, ale nasz ranking rozwieje wszelkie wątpliwości związane z tym wyborem.

mBank po raz kolejny triumfuje

Już po raz kolejny na najwyższym miejscu podium znalazł się mBank i jego mBiznes Konto Standard. Rachunek jest bezwarunkowo bezpłatny i była to jedna z głównych przyczyn zdobycia przez mBank 11 punktów w rankingu, które dały mu wygraną. Jest to konto firmowe, które daje użytkownikowi gwarancję dwuletniego braku opłat za prowadzenie rachunku, krajowe przelewy przez internet, użytkowanie karty debetowej, wpłaty we wpłatomatach mBanku i Euronetu oraz wypłaty z bankomatów Planet Cash, Euronet i BZ WBK. Dodatkowo przedsiębiorca, który założy mBiznes Konto Standard może otrzymać 100 zł zwrotu za pierwszy przelew do ZUS na min. 250 zł.

Rachunek, który wyróżniliśmy jest idealnym rozwiązaniem dla osoby zaczynającej prowadzenie swojej firmy jak i dla przedsiębiorców z dłuższym stażem. Obsługa rachunku jest bardzo intuicyjna, a przedsiębiorca może korzystać z wielu udogodnień takich jak np. księgowość on-line, wygodna aplikacja mobilna czy platforma walutowa pozwalająca na wymianę waluty za pomocą dwóch kliknięć. Posiadacz mBiznes konta Standard ma możliwość dokonywania transakcji za pomocą usługi BLIK, za które nie zostaną pobrane żadne opłaty (np. na wypłatę gotówki z bankomatu bez użycia karty).

Idea Bank i Nest Bank tuż za zwycięzcą

Drugie miejsce na podium zajęły ex aequo Idea Bank i Nest Bank, które były o włos od wygranej po zdobyciu po 10 punktów każdy. Konto FIRMA TO JA od Idea Banku to bardzo dobre konto dla przedsiębiorcy, który ceni sobie innowacyjne rozwiązania. Kiedy nie ma on jeszcze swojego biura może korzystać ze strefy coworkingowej i tam umawiać spotkania z partnerami lub klientami, dodatkowo może wpłacać pieniądze do mobilnego wpłatomatu. Warto zauważyć, że jeśli klient nie wypłaci z konta 400 zł w miesiącu będzie musiał ponieść opłatę za prowadzenie rachunku. Konto FIRMA TO JA, podobnie jak BIZnest Konta  Nest Banku. Posiadacze BIZnest Konta i Konta FIRMA TO JA nie zapłacą również m.in. za przelewy krajowe, w tym do ZUS I US.

EnveloBank na trzecim miejscu

EnveloKonto Firmowe oferowane przez EnveloBank jest relatywnie nową ofertą, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy. Mimo to już znalazło się na podium naszego rankingu z wynikiem 9,5 punktów w zestawieniu. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, jego posiadacze nie zapłacą również za kartę do konta  (pod warunkiem wykonania transakcji na kwotę min. 300 zł miesięcznie, inaczej za użytkowanie będzie kosztowało 7 zł miesięcznie). EnveloKonto Firmowe jest dobrym podstawowym rachunkiem dla przedsiębiorcy, który potrzebuje prostych rozwiązań.

Prowadzenie własnego biznesu zawsze wiąże się z wieloma wyzwaniami i obowiązkami. Konto firmowe to w tej chwili wręcz konieczność, dzięki której bez problemu zostanie uporządkowany budżet każdej firmy.

Źródło zdjęcia: fotolia

Ranking 18.01.2018