Ranking kredytów konsolidacyjnych

Miejsce 1

 • Całkowita kwota do zapłaty 89 316 zł
 • Miesięczna rata 1 240 zł
 • Oprocentowanie 4,99 %
 • Prowizja 2,64 zł
 • Przykład reprezentatywny

Miejsce 2

 • Całkowita kwota do zapłaty 94 796 zł
 • Miesięczna rata 1 316 zł
 • Oprocentowanie 4,99 %
 • Prowizja 8,90 %
 • Przykład reprezentatywny

Miejsce 3

 • Całkowita kwota do zapłaty 94 842 zł
 • Miesięczna rata 1 317 zł
 • Oprocentowanie 7,99 %
 • Prowizja 0,00 %
 • Przykład reprezentatywny

Nie radzisz sobie ze spłatą kilku zobowiązań jednocześnie? Mam dla ciebie świetne rozwiązanie, a mianowicie kredyt konsolidacyjny. Taki produkt pozwoli przekształcić wszystkie twoje raty w jedną, niższą poprzez wydłużenie okresu spłaty. W którym banku otrzymasz go na najlepszych warunkach? Sprawdziłam!

Polacy coraz częściej kupują przedmioty codziennego użytku czy sprzęty RTV i AGD na raty. Coraz częściej też sięgają po szybkie pożyczki, kredyty gotówkowe oraz korzystają z debetu w koncie, by móc sfinansować bieżące lub niespodziewane wydatki. Spłata kilku kredytów jednocześnie jest na pewno męcząca, a comiesięczne oddawanie do banku części swojej pensji fatalnie wpływa na budżet domowy. Kredyt konsolidacyjny może się okazać deską ratunku, dla tych, którzy nie radzą sobie ze spłatą kilku kredytów. W przypadku tego produktu, bank sumuje wszystkie zobowiązania kredytowe klienta i zamienia je w jedną korzystną ratę kredytu, którego okres spłaty może zostać wydłużony o kilka lat. Dzięki takiemu rozwiązaniu wiele osób może odetchnąć z ulgą i poprawić płynność swojego gospodarstwa domowego.

Pomożemy wybrać ci najlepszy kredyt konsolidacyjny!

Jeśli na co dzień nie masz styczności z produktami finansowymi, a wybór oferty bankowej to dla ciebie czarna magia, koniecznie zapoznaj się z naszym rankingiem kredytów konsolidacyjnych. Zebraliśmy oferty dziesięciu banków, by pokazać ci, że dzięki porównaniu kilku kredytów, możesz zaoszczędzić nawet ponad 20 000 zł!

Jakiego kredytu szukaliśmy?

Przygotowaliśmy zestawienie kredytów konsolidacyjnych w kwocie 75 000 zł z okresem spłaty równym 72 miesiące. Nasz modelowy klient prowadzi dwuosobowe gospodarstwo domowe z miesięcznymi dochodami w wysokości 5 500 zł netto. Pracuje na podstawie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony.

Sprawdziliśmy oferty zarówno dla klienta zewnętrznego, który nie ma w danym banku konta osobistego i nie chce go zakładać oraz klienta wewnętrznego, który od min. roku ma w danym banku rachunek osobisty. Który bank zaoferował najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Najlepsze kredyty konsolidacyjne dla klientów wewnętrznych

Na najlepsze oferty kredytu konsolidacyjnego nasz modelowy klient może liczyć w PKO Banku Polskim, Banku BGŻ BNP Paribas oraz PlusBanku.Na pierwszym miejscu zestawienia uplasował się PKO Bank Polski z ofertą Mini Ratki – pożyczki konsolidacyjnej. Miesięczna rata w tym banku wyniesie 1 240 zł, a całkowita kwota do spłaty 89 316 zł. Na takie koszty wpływa oprocentowanie równe 4,99 proc. w skali roku oraz 2,64-proc. prowizja. To zdecydowany numer jeden w naszym rankingu!

Drugie miejsce należy do Banku BGŻ BNP Paribas, którego kredyt konsolidacyjny będzie kosztował naszego klienta 94 796 zł. Spłacając go przez 72 miesiące, miesięczna rata wyniesie 1 316 zł. To wszystko za sprawą oprocentowania 4,99 proc. w skali roku oraz prowizji równej 8,90 proc.

Na ostatnim miejscu podium znalazł się PlusBank oferujący kredyt z oprocentowaniem 7,99 proc. w skali roku i zerową prowizją. Jego całkowity koszt to 94 842 zł, a miesięczna rata będzie tylko o złotówkę droższa od poprzednika i wyniesie 1 317 zł.

Na kolejnych pozycjach uplasował się ING Bank Śląski oraz Citi Handlowy, za których kredyty klient zapłaci ok. 95 000 zł.

Najlepsze kredyty konsolidacyjne dla klientów zewnętrznych

W czołówce zestawienia najlepszych kredytów konsolidacyjnych dla klientów zewnętrznych znalazły się te same banki, czyli PKO Bank Polski, Bank BGŻ BNP Paribas oraz PlusBank.Trzy pierwsze banki przygotowały identyczną ofertę dla klientów zewnętrznych jak i wewnętrznych. Szczegóły ich kredytów opisałam powyżej.

Zmiany są widoczne na pozostałych pozycjach rankingu. Czwarte miejsce należy do Banku Millennium, który dla klienta zewnętrznego proponuje niższe oprocentowanie i prowizję, przez co jego kredyt tańszy jest o ok. 1 000 zł w porównaniu z ofertą dla klienta wewnętrznego. Piąte miejsce należy do ING Banku Śląskiego.

Jak widać powyżej, na rynku jest dostępnych kilka dobrych kredytów konsolidacyjnych. Warunki każdego kredytu, nie tylko konsolidacyjnego, ale również gotówkowego, hipotecznego czy samochodowego, ustalane są z klientem indywidualnie, dlatego mogą się różnić od tych podanych w tabeli. Na zdolność kredytową klienta wpływa wiele czynników, m.in. jego historia kredytowa, miesięczne zarobki, rodzaj umowy i wielkość gospodarstwa domowego. Jeśli jednak szukasz taniego i korzystnego kredytu konsolidacyjnego, koniecznie udaj się do PKO Banku Polskiego, Banku BGŻ BNP Paribas oraz PlusBanku, bo to one wypadły w naszym rankingu najlepiej. 

Ranking 21.08.2017