Dagmara Sudoł

Dagmara Sudoł

dagmara.sudol@totalmoney.pl

Cześć, mam na imię Dagmara. Dlaczego swoją ścieżkę zawodową związałam z finansami skoro zdaniem wielu pieniądze szczęścia nie dają? Moja odpowiedź na to pytanie jest prosta: bo pieniądze rządzą światem, dlatego chętnie rozwijam swoją widzę w tym obszarze i równie chętnie się nią dzielę.

Interesuję się finansami osobistymi, lubię korzystać z produktów finansowych tak, żeby zyskać, a nie stracić. Z przyjemnością pomogę Ci przejąć kontrolę nad Twoim domowym budżetem. Jednocześnie ułatwię Ci wybór najkorzystniejszych do tego narzędzi spośród bogatej oferty banków.

Zupełnie odrębną dziedziną, która pochłania cały mój czas wolny jest cukiernictwo! Co robię, gdy nie ma mnie w pracy lub akurat nie śpię? Piekę, dekoruję i jem. Od słodyczy jestem silnie uzależniona.

Jeśli chcesz lepiej poznać moje podejście do finansów, to przeczytaj moje odpowiedzi na kilka ważnych pytań.

  • Czy istnieją wydatki, na które nigdy nie jest Ci szkoda pieniędzy?

 Zdecydowanie tak! Lista rzeczy, na które mogłabym wydać ostatni grosz nie jest krótka. Na co zatem wydaję najwięcej? Na podróże, jedzenie i książki. Chociaż uważam się za osobę oszczędną to czy istnieje lepsza inwestycja niż w bezcenne wspomnienia lub nowo poznane smaki?

  • Co było pierwszym celem, na który oszczędzałeś przez długi czas, a jego realizację pamiętasz do dziś?

Oszczędzam, odkąd pamiętam, dlatego kiedy coś mi się zamarzy albo zwyczajnie czegoś potrzebuję nie muszę planować i zbierać pieniędzy przez długie miesiące. Pamiętam jednak, że mój pierwszy zakup za własne oszczędności to wymarzony laptop. Służy mi do dzisiaj i nie żałuję ani złotówki na niego wydanej.

  • Nie ruszam się bez…

Telefonu! Moja odpowiedź nikogo chyba nie zaskoczy, a i wiele osób pewnie się z nią utożsamia.

  •  Co byś zrobił, gdybyś otrzymał 1 mln zł?

Nie będę oryginalna jak powiem, że część tej kwoty wydałabym na dom, samochód i podróże. Ale pomyślałabym też o zainwestowaniu znacznej sumy. W końcu solidna poduszka finansowa przyda się każdemu.

  •  Jak wyobrażasz sobie świat finansów za 10 lat?

Postęp technologiczny i apetyt na innowacje ciągle rośnie. Wydaje mi się, że zarządzanie własnymi finansami będzie jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Banki będą w pełni zautomatyzowane, wszystko będzie można załatwić online. Dodatkowo zwiększy się bezpieczeństwo transakcji dzięki rozwojowi metod biometrycznych np. potwierdzenie płatności komendą głosową czy zeskanowaniem tęczówki oka. Pozostaje zasadnicze pytanie na ile za 10 lat będziemy gotowi powierzyć swoje pieniądze robotom?

  •  Gdybym nie robiła tego co robię to…

Prowadziłabym cukiernię! Marzy mi się małe, klimatyczne miejsce z pysznymi tortami. To mój plan na daleką przyszłość.

  • Na co nigdy nie wydasz pieniędzy?

Na kosmetyki „z wyższej półki”. Niejednokrotnie przekonałam się, że za wyższą ceną nie kryje się lepsza jakość. Dlatego z dystansem podchodzę do „płacenia za markę” i szczegółowo analizuję etykiety produktów.

  • Nowoczesne technologie w bankowości (np. BLIK, Google, Pay, HCE) – co o nich myślisz? Korzystasz z nich?

Chętnie korzystam z nowoczesnych rozwiązań w bakowości, a przyczynia się do tego przede wszystkim wygoda, którą zapewniają coraz to nowsze rozwiązania.