Ranking lokat premium

Wydawałoby się, że depozyty dla zamożnych klientów oferują tylko banki z segmentu premium. To jednak nieprawda! Sprawdziłam, co banki mogą zaproponować klientom, którzy chcą wpłacić na lokatę 200 tys. zł. Okazało się, że banki uniwersalne także mają interesującą ofertę. Sprawdźmy szczegóły!

Stopy procentowe pozostają bez zmian już od ponad 2,5 roku. Nie są to dla banków sprzyjające warunki do tego, by zaproponować klientom wysokie oprocentowanie lokat, szczególnie dla większych kwot. Banki stawiają na krótkotrwałe promocje, a najczęściej by skorzystać z wyższej stawki odsetek, trzeba założyć konto. Chcieliśmy znaleźć najlepsze depozyty dla zamożnych klientów, którzy chcą wpłacić do 200 tys. zł. Pod uwagę wzięliśmy produkty na 3 i 6 miesięcy (z kilkudniowym odstępstwem), które są oprocentowane stawką przynajmniej 1,50 proc. w skali roku, dlatego że okresy te są najchętniej wybierane. Nie trzeba zamrażać środków na długi czas oraz ogranicza się ryzyko zmiany stóp procentowych. Każdy produkt mógł zdobyć 10 punktów – maks. 8 punktów za zysk netto przy wpłacie 200 tys. zł oraz 2 punkty za brak konieczności zakładania konta wraz z lokatą.

Najlepsze lokaty premium na 3 miesiące

Zestawienie lokat kwartalnych wygrywa Lokata internetowa 2,5%, oferowana przez Alior Bank. Przy takim oprocentowaniu, wpłacając 200 tys. zł, zarobisz 998,63 zł. Atutem tej oferty jest fakt, że aby skorzystać z wysokiego oprocentowania, nie trzeba zakładać konta w banku. A założenie lokaty zajmie Ci tylko chwilę, bo wszystko można załatwić w pełni przez internet.

Wiceliderem została wcześniej opisywana Lokata Cloud. Dla okresu 90 dni, oprocentowanie wynosi 2,55 proc., czyli więcej niż u lidera tej kategorii, ale aby skorzystać z tej stawki, trzeba założyć Konto Idealne i utrzymywać na nim odpowiednie saldo (10 proc. wartości lokaty).

Zdobywcą trzeciego miejsca jest Nest Lokata na Nowe Środki, dostępna w Nest Banku. Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania, wynoszącego 2,30 proc., musisz założyć Nest Konto oraz wpłacić nowe środki (saldo jest liczone na dzień 15.10.2017 r.). Jeśli tego nie zrobisz, to oprocentowanie spada to stawki standardowej, czyli 1,2 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty premium na 6 miesięcy

Zestawienie lokat półrocznych wygrywa opisywana wcześniej Lokata internetowa 2,5%, którą możesz założyć także na 186 dni. Jeśli wpłacisz 200 tys. zł (jest to maksymalna kwota) na ten okres, to po 186 dniach, bank wypłaci ci 2 063,84 zł odsetek.

Srebrny medal otrzymał Depozyt Plus, który znajdziesz w ofercie Toyota Banku. Aby go założyć, trzeba wpłacić kwotę większą lub równą 5 tys. zł, górny limit jest natomiast nieograniczony. Oprocentowanie lokaty to 2 proc. w skali roku. Bank nie narzuca wymogu zakładania konta.

Trzecie miejsce w tej kategorii zdobyła Lokata Cloud w Idea Banku. W wariancie na 180 dni oprocentowanie wynosi 2,65 proc. w skali roku. Ale aby osiągnąć zyski zgodnie z tą stawką, trzeba założyć Konto Idealne oraz utrzymywać na nim saldo w wysokości 10 proc. kwoty lokaty.

Jak wynika z przeprowadzonego przez nas badania w wielu bankach można założyć lokatę na 200 tys. zł, jednak w obu kategoriach zwyciężył Alior Bank. Aby oszczędzić czas, wybierz lokatę bez konieczności zakładania konta. Dzięki temu lokatę otworzysz błyskawicznie i nie musisz sprawdzać, czy rachunek ROR także jest korzystny.

Ranking 19.11.2017