Proste sposoby na dodatkowy dochód

Adriana Kokłowska, 16.01.2017 r.
Proste sposoby na dodatkowy dochód

Niestety nie wszyscy możemy się pochwalić satysfakcjonującymi zarobkami. Dlatego mimo ciężkiej pracy zmuszeni jesteśmy szukać źródeł dodatkowego dochodu. Co robić, by cieszyć się z zysku i się nie przepracować?

Dodatkowa praca nie jest niczym wstydliwym. Dzięki niej możemy łatać dziury w naszym domowym budżecie, nabywać nowe umiejętności, uczyć się dyscypliny, rozwijać zainteresowania, poznawać nowych ludzi i zarabiać. Jest wiele sposobów na zarobek po godzinach. To, na co się finalnie zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych możliwości, umiejętności i oczekiwań finansowych. My dziś przedstawimy takie propozycje, które z pewnością będziesz mógł pogodzić ze swoją codzienną pracą.

1. Programy afiliacyjne

Wiesz, czym są programy afiliacyjne, czyli inaczej programy partnerskie? Są to systemy, dzięki którym za pośrednictwem własnej strony internetowej promujesz i sprzedajesz produkty i usługi finansowe. Jeśli osiągasz dobre wyniki, możesz zarabiać nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Twoim zadaniem będzie umieszczenie na stronie internetowej – własnej lub specjalnie przygotowanej przez program partnerski (tzw. stronie udostępnionej) – linków, kreacji reklamowych (np. banerów) czy widżetów. Odwiedzający Twoją witrynę mają jedynie klikać w te formy reklamowe i wypełniać formularze kontaktowe czy wnioski, byś mógł się cieszyć zyskiem. Umowne wynagrodzenie przekazywane jest po wykonaniu przez Ciebie określonych akcji. Proste, prawda? Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się z artykułu „Jak zarabiać w Internecie? Skuteczne sposoby na łatwe pieniądze”.

Proste sposoby na dodatkowy dochód

Wybór odpowiedniego programu partnerskiego powinien zależeć głównie od tematyki Twojej strony i oferowanych przez niego warunków. Do jednych z najbardziej znanych finansowych programów partnerskich należą TMefekt.pl oraz Money2Money.pl. Dzięki nim możesz osiągać wysokie prowizje bez zbędnego wysiłku.

2. Zarabianie przez polecanie

Banki często nagradzają swoich klientów w zamian za polecanie ich produktów. Jak to robić? By zacząć zarabiać w ten sposób, musisz zostać klientem konkretnego banku i zacząć działać w jego programie poleceń. Zyski mogą być spore – ich wysokość zależy od banku i od produktów, które rekomendujemy. Stawka za skuteczne polecenie konta to mniej więcej 50 zł, o wiele więcej można zarobić na kredytach. Wysoki kredyt gotówkowy to dla banku ogromny zarobek, w związku z czym i my możemy liczyć na satysfakcjonującą prowizję, musimy tylko namówić na założenie tego produktu jakąś osobę. Produkty polecać możemy każdemu – rodzinie, znajomym czy nieznajomym, finalnie liczy się to, że ta osoba skorzysta z oferty przez nas rekomendowanej. Swój program polecający ma np. mBank, który oferuje wysokie prowizje i jasne warunki.

Proste sposoby na dodatkowy dochód

3. Prowadzenie bloga

Lubisz pisać, jesteś kreatywny, marzysz o założeniu własnego bloga i masz ciekawe pomysły na to, jak przyciągnąć czytelników? A może już prowadzisz swój internetowy dziennik, ale nie masz pomysłu, jak na nim zarabiać? Możesz skorzystać z różnych form współpracy reklamowej. Warunek to posiadanie minimum 30 000–40 000 unikalnych użytkowników miesięcznie – wtedy z pewnością znajdziesz firmę chętną do współpracy. Możesz korzystać z banerów reklamowych, mailingów, kampanii w mediach społecznościowych czy sponsorowanych serii artykułów. W zależności od liczby odbiorców czy kliknięć Twój reklamodawca wypłaci Ci należne wynagrodzenie. Na początku mogą to być kwoty nieprzekraczające kilkudziesięciu złotych, ale jeśli się rozkręcisz, a Twój blog będzie coraz bardziej popularny, to zarobki mogą wzrosną, a Ty będziesz już tylko myślał o tym, w jaki sposób wydać zarobione pieniądze.

Proste sposoby na dodatkowy dochód

Źródło: whitepress.pl

4. Postaw na swoją pasję

Kochasz taniec, pisanie, fotografię, pieczenie ciast, szycie lub cokolwiek innego, co sprawia Ci radość? Wykorzystaj to! Możesz rozwijać swoje pasje, jednocześnie na nich zarabiając. Jeśli lubisz się ruszać i dobrze Ci to wychodzi, to za odłożone pieniądze zrób kurs instruktora tańca, fitness czy zumby. Po kilku godzinach siedzenia za biurkiem, nie tylko się odprężysz i zadbasz o swoją sylwetkę i kondycję, lecz także zarobisz na prowadzonych przez siebie zajęciach w klubie fitness. Miłośnicy pstrykania fotek mogą np. podjąć współpracę z agencją nieruchomości i w wolnych chwilach fotografować lokale na sprzedaż czy do wynajęcia. Jeśli potrafisz i lubisz szyć, możesz tworzyć swoje dzieła i sprzedawać je w internecie lub współpracować z firmą krawiecką. Urodzone cukierniczki czy kucharki przydadzą się np. w wielu cukierniach czy lokalach gastronomicznych przy realizacji większych zamówień (które mogą wykonać w domu) lub przy eventach. W dobrej sytuacji są osoby, których pasją i umiejętnością jest pisanie – w internecie możemy znaleźć setki ofert w tej kategorii. Dorabianie na pisaniu dodatkowych tekstów, na których przy dobrych wiatrach i negocjacjach można zarobić nawet kilkaset złotych, to dobra opcja!

5. Zrób generalne porządki

Zapewne każdy ma w swoim domu wiele niepotrzebnych rzeczy, które tylko zajmują miejsce i zawadzają. Zamiast wyrzucać je na śmietnik, zrób wyprzedaż! W sieci jest coraz więcej portali, grup i stron, na których możemy sprzedać swoje ubrania czy nieużywane kosmetyki i dodatki. Wystawienie takiego przedmiotu na sprzedaż lub licytację jest na większości z nich bezpłatne. Nie musisz się więc martwić, że za każde dodane zdjęcie będziesz musiał zapłacić, a od transakcji zostanie naliczona dodatkowa prowizja. W większych miastach organizowane są również np. targi staroci czy weekendowe wyprzedaże, które są okazją do wystawienia swojego stanowiska ze wszystkimi niepotrzebnymi rzeczami i sprzedania ich za określone sumy.

6. Podziel się swoją wiedzą

Bardzo opłacalne jest również udzielanie korepetycji. Jeśli znasz dobrze kilka języków, jesteś mistrzem matematyki lub języka polskiego, nie wahaj się, spróbuj swoich sił jako nauczyciel. Na zajęcia możesz się umawiać, kiedy tylko chcesz. Przeglądając ogłoszenia, można zauważyć, że większość uczniów szuka korepetycji w godzinach popołudniowych, a nawet wieczornych, co pozwoli Ci na dorobienie po pracy. Godzina lekcji z korepetytorem (lekcyjna lub zegarowa, w zależności od ustaleń), to min. 50 zł. Wystarczy więc kilka godzin tygodniowo, by zyskać kilkaset dodatkowych złotych.

Jak widzimy, sposobów na dodatkowy zarobek może być wiele. Nie musi to być wcale roznoszenie ulotek, praca na zmywaku czy wychodzenie z psem sąsiada. Jedno jest pewne – żadna praca nie hańbi, a dodatkowy grosz przyda się każdemu.

Szukasz najlepszego konta bankowego?

PLN
1 000 PLN 100 000 PLN


66 kont bankowych

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
mies.
1 miesiąc 120 miesięcy

51 kredytów gotówkowych

PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
lat
1 rok 50 lat

18 kredytów hipotecznych

PLN
2 000 PLN 500 000 PLN
PLN
2 000 PLN 500 000 PLN
mies.
1 miesiąc 120 miesięcy

11 kredytów samochodowych

PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
PLN
10 000 PLN 30 000 000 PLN
lat
1 rok 50 lat

18 pożyczek hipotecznych


73 karty kredytowe

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
mies.
1 miesiąc 120 miesięcy

16 kredytów konsolidacyjnych gotówkowych

PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
lat
1 rok 50 lat

9 kredytów konsolidacyjnych hipotecznych

70 pożyczek gotówkowych

PLN
1 000 PLN 100 000 PLN
mies.
1 miesiąc 120 miesięcy

45 kont oszczędnościowych

PLN
500 PLN 200 000 PLN
1D 14D 2M 4M 6M 8M 10M 12M 18M 36M

146 lokat bankowych

PLN
1 000 PLN 100 000 PLN44 konta firmowe

PLN
1 000 PLN 2 000 000 PLN

93 kredyty dla firm

PLN
10 000 PLN 500 000 PLN

5 ofert leasingu
Mb/s
1 Mb/s 250 Mb/s
PLN
1 PLN 300 PLN
:

230 ofert telewizji - internetu

kWh
1-2 os. 3-4 os. 5-6 os. dom
dzień noc

63 taryfy energii dla domu

kWh
50 kWh 500 kWh
dzień noc

50 taryf energii dla firmy

Więcej artykułów: Konta osobiste Bankowość internetowa Banki Konta online Moneyback ROR