Ranking kont studenckich

01 miejsce
opłata za prowadzenie konta 0
opłata za kartę 0
darmowe bankomaty wszystkie
suma punktów 83 pkt
02 miejsce
opłata za prowadzenie konta 0
opłata za kartę 0 1
darmowe wypłaty z bankomatów wszystkie
suma punktów 70 pkt
03 miejsce
opłata za prowadzenie konta 0
opłata za kartę 0
darmowe bankomaty w Polsce
suma punktów 68 pkt

Już po sesji? Świetnie! Za chwilę rozpoczyna się nowy semestr, czyli czas idealny na zmiany. Jeśli wiesz, że twoje postanowienie regularnej nauki znowu nie wypali, to zajmij się swoimi finansami. Pierwszym krokiem będzie zmiana konta bankowego. Na jakie? Sprawdziłam dla ciebie najlepsze konta dla studenta, a dodatkowo uwzględniłam potrzeby osób wyjeżdżających za granicę. Jakie konto dla studenta? Odpowiedź znajdziesz w rankingu.

Jestem świeżo upieczonym magistrem, więc dobrze wiem, ile korzyści niesie ze sobą posiadanie statusu studenta. Szczególnie na początku po skończeniu studiów wciąż denerwowałam się, że za bilety na komunikację miejską czy do kina muszę płacić dwa razy więcej niż dotychczas! Jeśli wciąż jesteś studentem, to korzystaj z przywilejów, które dają ci banki. Nie zgadzaj się na płacenie za konto, skoro możesz mieć je za darmo, a do tego otrzymać szereg korzyści! Przejrzałam za ciebie cały rynek rachunków i wybrałam najlepsze konta, dedykowane studentom.

Konto Przekorzystne dla Młodych do 26 lat– I miejsce (80 punktów)

Zwycięzcą rankingu została nowość Banku Pekao S.A., czyli Konto Przekorzystne dla Młodych do 26 lat. Ten rachunek mogę ci polecić, jeśli nie chcesz spełniać żadnych warunków, aby otrzymać najważniejsze usługi bankowe za darmo, a konkretnie:

 • prowadzenie konta,
 • kartę,
 • przelewy internetowe w złotówkach,
 • wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą
 • prowadzenie rachunków walutowych.

Konto Przekorzystne dla Młodych do 26 lat będzie odpowiednie także dla osób, które wybierają się za granicę (na wakacje, na Erasmusa czy do pracy). Możesz bez prowizji wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów na świecie, bezpłatnie założyć i korzystać z konta walutowego oraz z karty wielowalutowej. Dzięki temu, nieważne czy będziesz w Polsce czy za granicą, będziesz mógł łatwo, ale przede wszystkim bez dodatkowych kosztów zarządzać swoimi pieniędzmi w złotówkach, ale także w dolarach, euro, funtach i frankach szwajcarskich. Jeśli więc wyjeżdżasz do kraju, w którym obowiązuje jedna z tych walut, to oferta Banku Pekao S.A. ci się opłaci.

Na to zwróć uwagę
Karta wielowalutowa to jeden „plastik”, za pomocą którego możesz płacić w sklepach stacjonarnych, internetowych i wypłacać gotówkę z bankomatu w różnych walutach. Np. jeśli jesteś czasowo w Wielkiej Brytanii (na wakacjach, studiach czy w pracy), to nie musisz się martwić się wyrabianiem nowej karty, tylko przez cały czas możesz korzystać z jednej (w złotówkach i funtach). Wygodne, prawda? Pamiętaj jednak, aby wcześniej założyć sobie konto walutowe. W Banku Pekao S.A. także masz je za darmo.

Lubisz oszczędzać? To mam dla ciebie jeszcze jedną wskazówkę. Płacąc kartą Banku Pekao S.A., możesz liczyć nawet na 30 proc. rabatu na zakupach w programie Galeria Rabatów. Opłaca ci się także założyć Konto Oszczędnościowe, oprocentowane na 2,7 proc. w skali roku przez 180 dni do kwoty 10 tys. zł. Jeśli tyle wpłacisz, to za samo utrzymywanie pieniędzy w banku i nic więcej, dostaniesz 108,62 zł! To jednak nie koniec promocji, jakie czekają na posiadaczy Konta Przekorzystnego w Pekao S.A. Jeżeli ustanowisz na rachunku polecenie zapłaty za faktury za telefon komórkowy, możesz otrzymać nawet 7 proc. zwrotu ich wartości, nawet do 100 złotych rocznie. Zwrot będziesz otrzymywał przez maksymalnie 12 miesięcy, dzięki czemu możesz znacznie obniżyć swoje rachunki za telefon. 

PKO Konto dla Młodych – II miejsce (70 punktów)

Drugie miejsce zajmuje PKO Bank Polski ze swoim PKO Kontem dla Młodych. Ten rachunek zdobył 70 punktów. Mniej niż Bank Pekao S.A., bo musisz spełnić warunek, aby nie płacić za kartę do konta oraz dlatego, że prowadzenie konta walutowego jest płatne. A jakie korzyści otrzymasz, zakładając ten rachunek?

Bez prowizji możesz także wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów  w Polsce i na świecie. Jeśli wyjeżdżasz za granicę, to również masz możliwość skorzystania z karty wielowalutowej, podobnie jak w Banku Pekao S.A.. Płacąc kartą PKO Banku Polskiego, również możesz skorzystać z rabatów na bilety do kina, w sklepach wnętrzarskich, ubraniowych, sportowych, w hotelach, restauracjach i wielu innych.
Bank konto prowadzi bezpłatnie, a ty nie musisz spełniać żadnych warunków. Nic nie zapłacisz za kartę do konta, jeśli wykonasz nią min. 5 transakcji w miesiącu. Jeśli tego nie zrobisz, to bank pobierze od ciebie maksymalnie 5 zł w zależności od liczby transakcji:

 • 1 zł, gdy zapłacisz 4 razy,
 • 2 zł, gdy zapłacisz 3 razy,
 • 3 zł, gdy zapłacisz 2 razy,
 • 2 zł, gdy zapłacisz raz,
 • 5 zł, gdy nie wykonasz żadnej transakcji.

Na to zwróć uwagę
Dodatkowymi usługami w PKO BP, które mogę ci polecić to Autooszczędzanie i debet na koncie.

Autooszczędzanie polega na tym, że z każdej transakcji kartą czy przelewu, zaokrąglenie, stała kwota lub procentowa wartość jest przelewana na konto oszczędnościowe. Np., gdy określisz, że to ma być 5 zł, to gdy zapłacisz 10 zł za kawę, to 5 zł zostanie przelany na rachunek oszczędnościowy.

Możesz skorzystać z debetu na koncie, czyli wydać więcej niż masz na swoim rachunku. Maksymalny debet to 500 zł i musisz go spłacić do 30 dni.

Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat – III miejsce (68 punktów)

Podium zamyka Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat, które znajdziesz w ofercie Getin Banku. Za bezwarunkowe 0 zł otrzymasz:

 • prowadzenie konta,
 • kartę,
 • przelewy internetowe.

Na to zwróć uwagę
Jeśli chcesz zaoszczędzić, to płacąc kartą Getin Banku, możesz korzystać z programu rabatowego oraz skorzystać z promocyjnej oferty Konta Oszczędnościowego. Oprocentowanie wynosi 2,5 proc. w skali roku przez 4 miesiące, czyli nominalnie mniej niż w Banku Pekao S.A., choć wciąż wysoko. Aby się na nie załapać, musisz wpłacić nowe środki (do 200 tys. zł) i założyć konto osobiste.] wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Jeżeli chodzi o obsługę za granicą, to Konto Proste Zasady wypada trochę gorzej niż poprzednicy. Wypłaty z bankomatów w innych krajach są płatne (10 zł za każdą wypłatę) i nie ma możliwości skorzystania z karty wielowalutowej.

Atutem tej oferty jest fakt, że zamiast nudnej karty z logo banku, możesz wybrać ciekawszy wizerunek. Mi najbardziej spodobał się zabawny nadruk z hamburgerem. A ty sprawdź sam, co najbardziej przypadnie ci do gustu.

Sprawdź, jak wypadły w rankingu inne rachunki:

Ranking kont studenckich
1
Bank Pekao S.A. - Konto Przekorzystne
2
PKO BP - PKO Konto dla Młodych
3
Getin Bank - Konto Proste Zasady
4
Bank Millennium - Konto 360 Student
5
BGŻ BNP Paribas - Konto Maksymalne
6
mBank - eKonto m
7
Envelo Bank - Envelo Konto
8
Alior Bank - Konto Haiz
9
BZ WBK - Konto Jakie Chcę
10
Credit Agricole - 1 Konto
11
ING Bank Śląski - Konto Direct

Darmowe bankomaty w Polsce oznaczają, że bezpłatne są wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski.

Darmowe wszystkie bankomaty oznaczają, że bezpłatne są wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.

1) Pod warunkiem wykonania min. 5 płatności w miesiącu.

2) Konto 360° Student jest prowadzone bezpłatnie dla osób w wieku 18–26 lat. Zwolnienie z opłat za kartę oraz wypłaty z bankomatów w przypadku zaksięgowania na koncie min. 1 płatności kartą do konta/ BLIKIEM w miesiącu.

3) Pod warunkiem wykonania 5 płatności w miesiącu.

4) Powyżej kwoty 50 zł dla pojedynczej wypłaty, poniżej tej kwoty opłata wyniesie 1,30 zł.

5) Pod warunkiem wykonania min. 5 płatności kartą w miesiącu.

6) Pod warunkiem wykonania min. 5 płatności kartą lub na łączną kwotę min. 500 zł w miesiącu.

7) Pod warunkiem wykonania transakcji na min. 1 zł miesięcznie.

8) Zwolnienie z opłaty pod warunkiem wykonania transakcji na min. 200 zł miesięcznie.

9) Darmowe bankomaty to: własne i sieci Planet Cash. Można także raz w miesiącu wypłacić gotówkę bezpłatnie z dowolnego bankomatu obcego, każda kolejna wypłata kosztuje 2,50 zł.

10) Darmowe bankomaty to: własne banku, BZ WBK i Euronet.

 

Przekonałam cię do zmiany konta? Mam nadzieję! Wykorzystaj swoją przewagę, że jesteś studentem i wybierz dobre konto. Jestem ciekawa, który rachunek najbardziej przypadł ci do gustu. Koniecznie daj znać w komentarzu.

Co ocenialiśmy rankingu?

Szukaliśmy konta dla studenta, czyli braliśmy pod uwagę rachunki, które oferują specjalne warunki dla osób pomiędzy 18. a 26. rokiem życia. Założyliśmy, że student nie zapewnia żadnych regularnych wpływów na konto osobiste i wykonuje transakcje kartą na łączną kwotę 100 zł miesięcznie.

Bank mógł zdobyć maksymalnie 83 punkty:

 • maks. 15 punktów za bezpłatne prowadzenie konta, jeśli bank pobierał opłaty to proporcjonalnie mniej,
 • bonusowe 5 punktów, jeśli nie trzeba spełniać żadnych warunków, by otrzymać darmowe konto,
 • maks. 15 punktów za bezpłatną kartę, jeśli bank pobierał opłaty to proporcjonalnie mniej,
 • bonusowe 5 punktów, jeśli nie trzeba spełniać żadnych warunków, by korzystać z bezpłatnej karty,
 • darmowe bankomaty w Polsce:
 • wszystkie – 10 punktów,
 • wybrane – 5 punktów,
 • tylko własne – 0 punktów,
 • maks. 5 punktów za bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą, jeśli bank pobierał opłaty, to proporcjonalnie mniej,
 • 5 punktów za darmowe przelewy internetowe do innych banków niż własny,
 • po 5 punktów za dostępność każdego z niżej wymienionych bonusów:
 • możliwość płacenia telefonem,
 • możliwość skorzystania z karty wielowalutowej,
 • darmowe prowadzenie konta walutowego,
 • program rabatowy,
 • 3 punkty za możliwość wyboru wizerunku karty.

 

Źródło zdjęcia: Fotolia.com

Advertisement

Ranking 13.03.2018