Ranking kont osobistych - kwiecień 2018

01 miejsce
suma punktów 65,00 pkt
opłata za prowadzenie konta 0 1
opłata za kartę 0 2
darmowe bankomaty w Polsce 3
maksymalna roczna premia 720
02 miejsce
suma punktów 61,25 pkt
opłata za prowadzenie konta 0 4
opłata za kartę 0 4
darmowe bankomaty w Polsce
maksymalna roczna premia 300
03 miejsce
suma punktów 60 pkt
opłata za prowadzenie konta 0 5
opłata za kartę 0 6
darmowe bankomaty w Polsce
maksymalna roczna premia 240
03 miejsce
suma punktów 60,00 pkt
opłata za prowadzenie konta 0 7
opłata za kartę 0
darmowe bankomaty w Polsce
maksymalna roczna premia 0
03 miejsce
suma punktów 60,00 pkt
opłata za prowadzenie konta 0
opłata za kartę 0 8
darmowe bankomaty w Polsce
maksymalna roczna premia 0
1) Pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów min. 1 500 zł lub średniomiesięcznego salda min. 15 000 zł, w innym przypadku 9 zł. 2) Pod warunkiem wykonania transakcji kartą na łączną kwotę min. 400 zł, w innym przypadku 4,90 zł. 3) Dotyczy wypłat powyżej 100 zł 4) Pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów min. 1 000 zł i wykonania jednej transakcji kartą lub BLIK-iem, w innym przypadku prowadzenie konta kosztuje 7 zł, a karta 9 zł. 5) Pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów min. 1 500 zł zł, w innym przypadku 10 zł. 6) Pod warunkiem wykonania transakcji kartą na kwotę min. 300 zł, w innym przypadku 5 zł. 7) Pod warunkiem wykonania jednej transakcji kartą lub BLIK-iem, w innym przypadku 8 zł. 8) Pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów min. 1 900 zł lub wykonania transakcji kartą na przynajmniej 500 zł, w innym w przypadku 9,90 zł.

W kwietniowym rankingu szukałam podstawowego konta, które pozwoli uniknąć opłat osobie, która zapewnia na nie wpływy 2 tys. zł miesięcznie oraz płaci kartą na łączną kwotę 500 zł w ciągu miesiąca. Jest sporo rachunków, które w przypadku takich założeń będą darmowe, ale dla mnie dodatkowo ważna była premia, którą dostanę od banku za transakcje kartą, darmowe przyznanie limitu w koncie w razie nieprzewidzianych wydatków oraz wypłaty z bankomatów w Polsce. Zwróciłam także uwagę na bezpłatne polecenia zapłaty i zlecenia stałe, które chcę wykonywać przez internet.

Które konto spełniło moje oczekiwania? Sprawdź wyniki rankingu kont, który dla ciebie przygotowałam.

I miejsce – Konto active w eurobanku (65 pkt)

Zwróciłeś uwagę na  nową kampanię eurobanku, gdzie w roli głównej występują wampiry? Właśnie konto active, reklamowane w ten sposób, zwróciło moją uwagę. Dlaczego? Jest darmowe dla osoby o niewysokich dochodach i wydatkach, ponieważ aby uniknąć opłat, wystarczy przelewać na nie min. 1,5 tys. zł wynagrodzenia oraz zapłacić kartą na łączną kwotę 400 zł miesięcznie.

Pamiętaj, że jeśli nie uda ci się spełnić tych warunków, to koszt prowadzenia konta wynosi 9 zł, a karty 4,90 zł.

Za darmo możesz wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce – tylko pamiętaj, żeby jednorazowo wypłacać min. 100 zł. Jeśli chcesz wybrać niższą kwotę, to bank pobierze prowizję – 1,90 zł za operację.

Największym bonusem konta active, na który warto zwrócić uwagę, jest najwyższy na rynku możliwy zwrot za transakcje kartą w ramach programu „Rodzina i przyjaciele”. Możesz otrzymać od banku maksymalnie 60 zł miesięcznie, czyli 720 zł rocznie za wydatki kartą na sport, rekreację i rozrywkę. Bank zwróci ci  5 proc. na konto za każdą taką transakcję.

Zaproś znajomych i zyskaj konto za bezwarunkowe 0 zł!

O programu „Rodzina i przyjaciele” możesz zaprosić aż czterech znajomych. Co zyskujecie? Nie musicie spełniać żadnych warunków, aby prowadzenie konta było bezpłatne i otrzymujecie 5 proc. zwrotu za każdą transakcję, dokonywaną w obiektach sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych(spis wszystkich punktów znajdziesz na trzeciej stronie regulaminu.

Jak przystąpić do programu?

 1. Załóż konto active.
 2. Odbierz kod polecający (otrzymasz go w formie listu, e-mailem lub SMS-em).
 3. Podziel się kodem ze znajomymi.
 4. Twój znajomy zakłada konto (active, prestige lub junior (tylko dla niepełnoletnich)) – można to zrobić przez internet lub w placówce.
 5. Nic więcej nie musisz robić. Płaci kartą w wyznaczonych miejscach, a zwrot jest naliczany automatycznie.

II miejsce – Konto dla Ciebie (61,25 pkt)

Na drugim miejscu znalazła się nowa oferta na rynku, czyli Konto dla Ciebie, dostępne w Credit Agricole. Wystarczy, że co miesiąc na twoje konto wpłynie przynajmniej 1 tys. zł oraz wykonasz jedną płatność kartę lub BLIK-iem miesięcznie. Za to otrzymasz bezpłatnie:

 • prowadzenie konta,
 • kartę wielowalutową do rachunku,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Bezwarunkowo otrzymasz możliwość darmowych przelewów przez internet. W Credit Agricole możesz wybrać jedną z trzech korzyści:

 • za przeniesienie konta i zapewnienie wpływów na konto przez 3 miesiące – otrzymasz 100 zł premii, jeśli wpływy będą wynosiły min. 1 tys. zł albo 200 zł premii, jeżeli min. 3 tys. zł
 • za opłacanie rachunków za media z Konta dla Ciebie – zwrot 5 proc. wartości faktury (maks. 300 zł rocznie),
 • za oszczędzanie w ramach CAsaver – zwrot 50 proc. wartości transakcji w ramach tej usługi (maks. 300 zł rocznie), jeśli będziesz aktywnie korzystać z CAsavera oraz zapewnisz comiesięczne wpływy na konto min. 1 tys. zł i będziesz co miesiąc płacić kartą na sumę przynajmniej 300 zł.

 

CA Saver to program do automatycznego oszczędzania. Oznacza to, że zdefiniowane zaokrąglenie każdej transakcji bank automatycznie przelewa na bezpłatne konto oszczędnościowe. W ten sposób twoje oszczędności gromadzą się same. Możesz wybrać zaokrąglenie do pełnych 0,50 zł, 1 zł lub 5 zł. Przykładowo, jeśli wybierzesz ostatnią opcję i zrobisz zakupy na 12,50 zł, to 2,50 zł zostanie przelane na konto oszczędnościowe.

III miejsce – Konto Jakże Osobiste, Konto Proste Zasady, Konto Plus (60 pkt)

Trzecie miejsce zajmują ex aequo aż trzy rachunki – Konto Proste Zasady w Getin Banku, Konto Jakże Osobiste w Alior Banku i Konto Plus w Plus Banku.

Konto Proste Zasady charakteryzuje się łatwym warunkiem, który musisz spełnić, aby podstawowe usługi były dla ciebie za darmo. Musisz wykonać jedną płatność kartą lub BLIK-iem miesięcznie, aby za 0 zł otrzymać:

 • prowadzenie konta,
 • kartę,
 • przelewy krajowe, które zlecisz przez internet lub w aplikacji mobilnej,
 • wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Udzielenie limitu w koncie jest darmowe, natomiast za przedłużenie zapłacisz prowizję w wysokości 1 proc. min. 50 zł. Bank nie oferuje premii za transakcje kartą.

Konto Jakże Osobiste to rachunek z możliwością personalizacji. Co to oznacza? W standardzie otrzymujesz bezpłatne prowadzenie konta (jeśli zapewnisz miesięczne wpływy w wysokości min. 1,5 tys. zł miesięcznie), kartę (pod warunkiem wykonania transakcji na łączną kwotę 300 zł w miesiącu) oraz przelewy internetowe, a dodatkowo możesz dobrać dwie korzyści za darmo spośród następujących:

 • 3 proc. na koncie oszczędnościowym,
 • bezpłatne bankomaty w Polsce,
 • bezpłatne bankomaty za granicą,
 • limit w koncie bez odsetek przez 10 dni,
 • zwrot 1 proc. za zakupy,
 • ubezpieczenie podróży,
 • program rabatowy Mastercard priceless specials,
 • pakiet assistance,
 • pakiet natychmiastowych przelewów.

Trzecia i kolejna korzyść to koszt rzędu 3,50 zł. Możesz co miesiąc dowolnie je zmieniać. Na potrzeby rankingu wybrałam darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz zwrot 1 proc. za zakupy. Maksymalnie możesz otrzymać od banku 20 zł miesięcznie, czyli 240 zł rocznie.

Tyle samo punktów, co Konto Jakże Osobiste i Konto Proste Zasady, otrzymało także Konto Plus, które założysz w Plus Banku.

Dlaczego? Nie musisz spełniać żadnych warunków, aby otrzymać darmowe prowadzenie konta, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz przelewy przez internet za 0 zł. Karta będzie w danym miesiącu darmowa, jeżeli zapewnisz wpływ na konto min. 1,9 tys. zł albo wykonasz transakcje kartą na łącznie 500 zł. Jeśli nie spełnisz jednego z tych warunków, to za plastik do konta zapłacisz 9,90 zł.

Plus Bank oferuje także limit w koncie. Jego przyznanie jest darmowe, natomiast oprocentowanie wynosi 8,9 proc.

Bank nie proponuje żadnej premii dla posiadaczy swojego konta, które nie wymagałyby skorzystania z dodatkowych produktów.

A teraz sprawdź najlepsze dziesięć ofert rankingu, który przygotowałam:

Ranking kont osobistych - kwiecień 2018
1
Konto active
2
Konto dla Ciebie
3
Konto Jakże Osobiste
3
Konto Proste Zasady
3
Konto Plus
4
Konto Jakie Chcę
5
eKonto standard
6
Bliskie Konto Pocztowe
7
Konto Jedyne
8
Konto 360

1) Pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów min. 1 500 zł lub średniomiesięcznego salda min. 15 000 zł, w innym przypadku 9 zł.

2) Pod warunkiem wykonania transakcji kartą na łączną kwotę min. 400 zł, w innym przypadku 4,90 zł.

3) Dotyczy wypłat powyżej 100 zł

4) Pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów min. 1 000 zł i wykonania jednej transakcji kartą lub BLIK-iem, w innym przypadku prowadzenie konta kosztuje 7 zł, a karta 9 zł.

5) Pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów min. 1 500 zł zł, w innym przypadku 10 zł.

6) Pod warunkiem wykonania transakcji kartą na kwotę min. 300 zł, w innym przypadku 5 zł.

7) Pod warunkiem wykonania jednej transakcji kartą lub BLIK-iem, w innym przypadku 8 zł.

8) Pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów min. 1 900 zł lub wykonania transakcji kartą na przynajmniej 500 zł, w innym w przypadku 9,90 zł.

9) Pod warunkiem wykonania 5 transakcji kartą lub na łączną kwotę 500 zł miesięcznie, w innym przypadku 5 zł.

10) Pod warunkiem wykonania 5 transakcji karta miesięcznie, w innym przypadku 4 zł.

11) Dotyczy wypłat powyżej 100 zł z bankomatów własnych banku, sieci Euronet, Planet Cash i BZ WBK.

12) Pod warunkiem wykonania transakcji na min. 300 zł miesięcznie, w innym przypadku 5 zł.

13) Pod warunkiem wykupienia abonamentu za 5 zł miesięcznie.

14) Pod warunkiem wykupienia abonamentu za 7 zł miesięcznie.

15) Dotyczy trzech pierwszych wypłat z dowolnego bankomatu za darmo, każda kolejna wypłata kosztuje 4,50 zł.

16) Pod warunkiem zapewnienia łącznych wpływów min. 1 000 zł miesięcznie oraz wykonania jednej transakcji kartą lub BLIK-iem. W innym przypadku konto kosztuje 8 zł, a karta 7 zł, a darmowe będą tylko bankomaty BZ WBK i Planet Cash

A ty, które konto założysz? Napisz do mnie w komentarzu!

Jak stworzyłam ranking?

Każdy bank mógł zdobyć maksymalnie 75 punktów, a konkretnie:

 • maks. 15 pkt za darmowe prowadzenie konta, jeśli bank pobierał opłaty, to proporcjonalnie mniej (dla sumy wpływów min. 2 tys. zł),
 • maks. 15 pkt za bezpłatną kartę, jeśli bank pobierał opłaty, to proporcjonalnie mniej (biorąc pod uwagę, że posiadacz wykonuje transakcje na łącznie 500 zł miesięcznie),
 • 10 pkt darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, 5 pkt, jeśli tylko z części albo ograniczana jest kwota lub liczba transakcji, a 0 pkt, jeśli bank nie pobiera opłaty tylko za wypłaty z własnych urządzeń,
 • po 5 pkt za każdą z bezpłatnych usług: zlecenia stałe  bankowości internetowej, polecenia zapłaty przez internet, przelewy zewnętrzne internetowe, udzielenie limitu w koncie (jeśli bank nie oferował którejś z usług, otrzymywał za nią – 5 pkt)
 • maks. 15 pkt za aktywność na koncie lub płatności kartą – im wyższy roczny zwrot, tym niższa premia (nie uwzględniałam premii za polecenie ani takiej, które wymagają skorzystania z innych produktów niż konto i karta).
Ranking 19.04.2018