Ranking kont osobistych

Po raz kolejny prześwietlamy parametry dostępnych na rynku kont osobistych. Tym razem ocenie poddaliśmy 29 kont i wybraliśmy te, które są darmowe, a do tego oferują wysoką premię.

Założyliśmy, że klient zapewnia wpływ na konto w wysokości 2 tys. zł miesięcznie i wykonuje w miesiącu transakcje kartą na łączną kwotę 700 zł. Na podstawie tych założeń punktowaliśmy poszczególne konta. 

Za co przyznawaliśmy punkty w rankingu?

  • 15 punktów za darmowe konto (jeśli bank pobierał opłaty, to proporcjonalnie mniej),
  • 15 punktów za darmową kartę (jeśli bank pobierał opłaty, to proporcjonalnie mniej),
  • po 5 punktów za bezwarunkowo bezpłatne konto i kartę,
  • 10 punktów za bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, 5 punktów za darmowe wypłaty z wybranych urządzeń i 0 punktów, jeżeli darmowe są tylko własne bankomaty banku,
  • 5 punktów za darmową realizację zlecenia stałego (jeśli bank pobierał opłaty, to proporcjonalnie mniej),
  • 5 punktów za darmowy zewnętrzny przelew zlecany przez internet (jeśli bank pobierał opłaty, to proporcjonalnie mniej),
  • maksymalnie 10 punktów za premię, którą oferował bank za otwarcie konta, aktywność na rachunku czy operacje realizowane kartą (nie braliśmy pod uwagę bonusów za polecenia oraz wymagających skorzystania z innych produktów niż konto i karta).

Maksymalnie można było otrzymać 70 punktów


I miejsce – Konto ActiveZwycięzcą rankingu zostało Konto Active, które możesz założyć w eurobanku. W ramach promocji "Zyskaj z Kontem Active" otrzymujesz roczną gwarancję braku opłat za prowadzenie rachunku, zwrot opłat za kartę do konta oraz bonus w wysokości 120 zł. Jak go otrzymać? Eurobank wypłaci bonus osobom, które zdecydują się wziąć udział w promocji, wypełniając formularz zgłoszeniowy do 31 sierpnia 2017 r. złożą wniosek o konto i otworzą je do 15 września 2017 r. Następnie przez kolejnych 6 miesięcy będą płacić kartą do konta za zakupy przynajmniej 3 razy w miesiącu (na łączną kwotę min. 50 zł), za co bank będzie wypłacał 20 zł miesięcznie przez pół roku. Dodatkowym atutem jest bonus w wysokości aż 720 zł. Można go otrzymać przystępując do Programu "Rodzina i Przyjaciele". W jego ramach bank zwraca 5 proc. wartości wydatków dokonanych kartą do konta na podróże, rekreację, sport i rozrywkę (maksymalnie 60 zł miesięcznie, czyli 720 zł rocznie).

Oprócz tego możesz bez prowizji wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i wykonywać przelewy do innego banku przez internet i mobilnie oraz zlecenia stałe za 0 zł.

II miejsce – eKonto standardDrugie miejsce zajął mBank ze swoim eKontem standard. W tym przypadku otrzymujesz gwarancję, że przez dwa lata bank nie będzie pobierał opłat za prowadzenie rachunku, kartę debetową, przelewy internetowe w złotówkach, potwierdzenie operacji kodem SMS, płatności BLIK i wypłaty w kwocie od 100 zł z bankomatów BZ WBK, Planet Cash i Euronet. Oprócz tego otrzymasz 4 proc. zwrotu wartości transakcji kartą lub BLIK-iem w każdym z sześciu miesięcy (maksymalnie 100 zł miesięcznie, czyli nawet 600 zł w trakcie trwania promocji). Co trzeba zrobić, żeby zarobić 600 zł? Wystarczy raz w miesiącu zalogować się do aplikacji mobilnej banku, zasilić swoje konto kwotą min. 1 tys. zł oraz zapłacić za zakupy kartą (w tym przy użyciu Android Pay) lub BLIK-iem na kwotę przynajmniej 250 zł miesięcznie.

III miejsce – Nest Konto, Konto Idealne, Konto e-direct, Konto OsobisteNa trzecim miejscu uplasowały się aż cztery konta: Nest Konto Nest Banku, Konto IDEALNE Idea Banku, Konto e-direct Volkswagen Banku oraz Konto Osobiste, które można otworzyć w Orange Finanse. Zakładając każde z nich, otrzymujesz:

• konto i kartę debetową za 0 zł bez potrzeby spełniania dodatkowych warunków,
• bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju (w przypadku Konta e-direct dotyczy to wypłat w wysokości co najmniej 400 zł, prowizja za wypłatę niższej kwoty wynosi 1,50 zł),
• zlecenia stałe i krajowe przelewy internetowe bez opłat.

Jesteś ciekawy, co mogą zaoferować ci inne banki? Klikając w poniższy baner, możesz sprawdzić opłaty pobierane na kontach spoza podium i oferowane przez nie bonusy.Aktualnie rynek kont osobistych jest zwrócony w stronę klienta. Banki oferują darmowe rachunki z licznymi bonusami, dzięki którym można zyskać nawet kilkaset złotych rocznie. Premię można otrzymać stosunkowo łatwo – zazwyczaj jedynym warunkiem jest aktywne korzystanie z konta i wydanej do niego karty.

Zestawienie zostało przygotowane zgodnie z ofertami obowiązującymi 24.07.2017 r.

Ranking 24.07.2017