Wszystkie kalkulatory

KREDYT HIPOTECZNY - Kalkulator RRSO

PLN
10 000 PLN 1 000 000 PLN
lat
1 rok 50 lat
%
%
PLN
Raty malejące
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Całkowita kwota do spłaty
6,30% 440 625,00 PLN

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

6,30%

Całkowita kwota do spłaty

440 625,00 PLN

Raty równe
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Całkowita kwota do spłaty
6,28% 485 726,05 PLN

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

6,28%

Całkowita kwota do spłaty

485 726,05 PLN

Kalkulator RRSO Kredytu hipotecznego


Użyj kalkulatora RRSO kredytu hipotecznego i wylicz Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania dla podanych przez Ciebie założeń. RRSO jest stopą procentową uwzględniającą należne odsetki, prowizje i inne opłaty związane z kredytem. Dzięki temu RRSO pozwala na łatwiejsze porównanie kredytów gotówkowych, hipotecznych, samochodowych itp. RRSO pozwala nam poznać stosunek wszystkich kosztów zaciąganego kredytu do jego wysokości. Znając wysokość RRSO będziemy wiedzieć ile będzie nas kosztować kredyt i ile pieniędzy oddamy bankowi, poza kwotą, którą nam pożycza.

Uzupełnij pola: Kwota kredytu, Okres spłaty kredytu, Oprocentowanie, Prowizja banku i Inne koszty kredytu a kalkulator przedstawi wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania dla kredytu spłacanego w ratach równych i malejących. W racie równej suma kapitału i odsetek jest zawsze taka sama. Odsetki w poszczególnych ratach liczone są od kwoty kredytu pozostającej do spłaty, a kapitał doliczany jest tak, aby wpłacana co miesiąc rata była taka sama. Z kolei w ratach malejących za każdym razem spłacamy tyle samo kapitału,zmienia się jedynie kwota odsetek.

Dzięki RRSO możemy poznać stosunek wszystkich kosztów zaciąganego kredytu do jego wysokości. Obliczenia są dokonywane w skali rocznej. Znając wysokość RRSO będziemy wiedzieć ile będzie nas kosztował kredyt i ile pieniędzy oddamy bankowi, poza kwotą, którą nam pożycza. Tym samym nie będziemy zaskoczeni kosztem kredytu, a także łatwiej będzie nam porównać oferty banków.


Za pomocą kalkulatora RRSO obliczysz:
 

 Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania

 

 Całkowitą kwotę do spłaty

 

Artykuły o kredycie hipotecznym

ABC sytuacji frankowiczów. Czy jest szansa na koniec ich dramatu?

Liczba kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich w stosunku do ogólnej liczby hipotek systematycznie spada, podobnie jak i ogólne saldo zadłużenia frankowców. Wbrew pozorom fakt ten bynajmniej nie wynika z poprawy sytuacji posiadaczy kredytów walutowych, ani tym bardziej nie ma z takową wiele wspólnego. 

Jakie prawa ma klient upadłego dewelopera?

Nawet w warunkach bardzo dobrej koniunktury na rynku deweloperskim, nie można wykluczyć ryzyka upadłości pojedynczych inwestorów. Takie bankructwa mogą być np. efektem złego zarządzania lub niewłaściwych decyzji inwestycyjnych. Na szczęście systematycznie wzrasta liczba nowych mieszkań oferowanych z rachunkiem powierniczym lub gwarancją, a lokale bez takiego zabezpieczenia stanowią rzadkość. Klienci firm deweloperskich powinni wiedzieć, że w razie upadłości inwestora wspomniane środki ochrony nabywcy nie będą jedyną formą zabezpieczenia ich interesów.

Ile kosztuje wynajem mieszkania dla studenta?

Wrzesień to gorący miesiąc na rynku wynajmu mieszkań. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – do miast uniwersyteckich przybywają studenci, a właściciele M ostrzą na nich pazury. Ceny lokali na wynajem przyprawiają o zawrót głowy. Jak wyglądają średnie ceny mieszkań na wynajem w poszczególnych miastach?