Kredyt hipoteczny - kalkulator RRSO

Oblicz wynik łatwo i szybko

-
min max
50 000 zł 10 000 000 zł
+
zl
-
min max
1 rok 35 lat
+
lat
%
%
zl

Przeliczasz: 250 000,00 zł na okres 25 msc

Wybierz swój kredyt hipoteczny

Oblicz RRSO kredytu hipotecznego

Użyj kalkulatora RRSO, aby obliczyć Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania dla podanych przez Ciebie parametrów. RRSO jest stopą procentową, uwzględniającą należne odsetki, prowizje i inne opłaty związane z kredytem. Dzięki temu RRSO pozwala na łatwiejsze porównanie kredytów gotówkowych, hipotecznych czy samochodowych, pozwala nam poznać stosunek wszystkich kosztów zaciąganego kredytu do jego wysokości. Znając wysokość RRSO będziesz wiedzieć, ile będzie Cię kosztował kredyt i ile pieniędzy ostatecznie oddasz bankowi - poza kwotą, którą pożyczasz.

Wysokość RRSO
Uzupełnij pola, a kalkulator przedstawi Ci wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania dla kredytu spłacanego w ratach równych i malejących. W racie równej suma kapitału i odsetek jest zawsze taka sama. Odsetki w poszczególnych ratach liczone są od kwoty kredytu pozostającej do spłaty, a kapitał doliczany jest tak, aby wpłacana co miesiąc rata była taka sama. Z kolei w ratach malejących za każdym razem spłacamy tyle samo kapitału, zmienia się jedynie kwota odsetek.

Koszty kredytu
Dzięki RRSO możemy poznać stosunek wszystkich kosztów zaciąganego kredytu do jego wysokości, a obliczenia są dokonywane w skali rocznej. Tym samym łatwiej będziesz mógł porównać oferty banków.