5 najdroższych torebek na świecie

Kobiety kochają brylanty, a jeszcze bardziej… luksusowe torebki. Mimo że większość z nas nie może sobie pozwolić na tak ekstrawagancki zakup, warto sprawdzić, ile kosztują najdroższe torebki na świecie i czy faktycznie są warte swojej ceny. Przygotowałam dla was subiektywny ranking najbardziej ekskluzywnych torebek. Zainteresowane?

Każda z nas wie doskonale, że torebka to nie jest tylko praktyczny dodatek. Jeśli raz weźmiesz do ręki kultowy model Neverfull Louis Vuitton lub klasycznego Boy’a Chanel, nigdy nie będziesz chciała go wypuścić. Luksusowa torebka dodaje pewności siebie i sprawia, że kobieta czuje się wyjątkowo. Sprawdziłam, ile trzeba zapłacić za kobiecy przedmiot pożądania.

Miejsce 5 Rouge H Porosus Crocodile Handbag – 0,2 mln dolarów

Zrobiona z czerwonej skóry aligatora, ozdobiona diamentami  oraz zapięciem z 18-karatowego złota Birkin Bag szybko skradnie serce niejednej z nas. Rekordową cenę torebka osiągnęła na aukcji w Teksasie, gdzie sześcioletnie (!) cacko kupił anonimowy kolekcjoner za niebagatelną sumę 203 150 dolarów. Warto dodać, że cena wywoławcza torebki została ustalona na 80 tys. dolarów i choć cena Birkin Bag wzrasta, popyt na nią nie maleje. Torebka domu mody Hermes cieszy się niesłabnąca popularnością. Aby ja kupić, gwiazdy zapisują się w kolejce i czekają nawet kilka lat.

Miejsce 4 Hermes Birkin Ginza Tanaka Bag – 1,9 mln dolarów

Torebka zaprojektowana przez japońskiego artystę Ginza Tanaka została wykonana z platyny i ozdobiona dwoma tysiącami diamentów. Rączka i zapięcie mogą służyć jako biżuteria.

Miejsce 3 Hermes Rose Gold Crocodile – 1,9 milionów dolarów

Torebka zaprojektowana przez Pierre’a Hardy’ego pochodzi z kolekcji Hermes Haute Bijouterie. Jest to kolejna luksusowa wersja kultowej Birkin Bag. Dotychczas powstały jedynie dwa egzemplarze tej torebki: pierwsza wykonana ze złota, ozdobiona łańcuszkami z 11 tysiącami diamentów, druga wykonana z różowego z złota, pokryta 1 160 diamentów.

Miejsce 2 Hermes Chaine d’Anc – 2 mln dolarów

Drugą torebką jest pochodząca z kolekcji Hermes Haute Bijouterie. Na świecie istnieją tylko trzy egzemplarze tego modelu, a samo przygotowanie projektu zajęło dwa lata. Chaine d’Anc Bag została wykonana niemal w całości z białego złota, dlatego nie powinna zdziwić was jej cena, wynosząca „zaledwie” 2 mln dolarów. 

Miejsce 1 Mouawad 1001 Nights Diamond Purse 3,8 mln dolarów

Top of the top mojego zestawienia zajmuje torebka inspirowana „Baśnią tysiąca i jednej nocy” wykonana przez firme jubilerską Mouawad. Warta więcej niż dobrej klasy samochód, została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako najdroższa torebka na świecie. Niewielkich rozmiarów kopertówka w kształcie serca została wykonana z 18-karatowego złota i wysadzana 4 517 diamentami w trzech kolorach. Torebkę wykonało ręcznie 10 projektantów w ciągu 1 100 godzin.

Sprawdź oferty damskich torebek

Dlaczego to tyle kosztuje?

Pewnie nie raz zastanawiałyście się , jak to możliwe, że „zwykła” torebka może tyle kosztować. Powodów jest kilka. Po pierwsze, luksusowe torebki wykonane są najczęściej ze skór egzotycznych zwierząt – krokodyla, cielaka, strusia lub jaszczurki. Skóry muszą być najwyższej jakości, co oznacza, że tylko kilka procent materiałów spełnia wyśrubowane kryteria. Jak pewnie zauważyłyście, niemal całe opisane przez mnie podium zajęły torebki z domu mody Hermes. Każda Birkin Bag wykonywana jest ręcznie za pomocą technik kaletniczych pochodzących jeszcze z XIX wieku. Nic więc dziwnego, że firma produkuje jedynie 5 takich torebek tygodniowo.

Torebka jako inwestycja?

Chociaż wydanie kilku milionów dolarów na torebkę może wydawać się szaleństwem, doświadczenie pokazuje, że jest to całkiem intratna inwestycja. Drogie Panie, może wiec warto przekonać ukochanego mężczyzny do zakupu jednego z kultowych modeli Chanel lub Hermes. Ceny luksusowych torebek ciągle rosną, a popyt na nie maleje. Takiego argumentu żaden mężczyzna nie wytrąci wam z rąk.

Artykuły 13.02.2018