Stało się! Znalazłeś dobrą ofertę i zastanawiasz się jak zamknąć konto w Santander? Na szczęście możesz to zrobić bardzo szybko, wykorzystując aplikację mobilną. Sprawdźmy, którą z dostępnych metod warto wybrać, aby szybko pozbyć się niechcianego rachunku.
Każdy konsument może zastanawiać się jak zamknąć konto. W Santander Bank podobnie jak w którymkolwiek innym banku możesz wypowiedzieć umowę, bez żadnego, konkretnego powodu. Najczęściej jednak motywacją do złożenia dyspozycji jest znalezienie konkurencyjnej oferty. W Santanderze możesz zamknąć rachunek na jeden z czterech sposobów: osobiście, na infolinii, listownie oraz przez internet.
Jak zamknąć konto w Santander Bank Polska przez internet krok po kroku?
Jak zamknąć konto Santander online? Jak zamknąć konto systematyczne Santander? Bardzo prosto. Bank umożliwia swoim klientom likwidację rachunku zarówno przez bankowość internetową, jak i przez aplikację mobilną.
Oto instrukcja, jak zamknąć konto Santander przez internet.
- Zaloguj się do bankowości internetowej.
- Przejdź do zakładki: → Twoje sprawy.
- Wybierz → Konta, a następnie: → Zrezygnuj z konta.
- Wybierz rozmowę online lub język migowy. Konsultant przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces.
Zastanawiasz się jak w Santanderze zamknąć konto oszczędnościowe? W ten sam sposób. Wystarczy, że podczas rozmowy z konsultantem, wskażesz właściwy rachunek.
Santander Bank Polski zdecydowanie idzie z duchem czasu. Jeśli chcesz szybko wypowiedzieć umowę, możesz zrobić to nawet z poziomu swojego smartfona. Jak zamknąć konto w Santander przez aplikację?
- Zaloguj się do aplikacji.
- Przejdź do opcji: → Kontakt.
- Wybierz → Twoje sprawy, a następnie: → Konta.
- Wybierz opcję: → Zrezygnuj z konta i wybierz rozmowę online z konsultantem lub język migowy.
Jak zamknąć konto walutowe w Santander Bank Polska?
Wiesz już jak zamknąć osobiste konto w Santander. A jak wygląda ta kwestia w przypadku rachunków walutowych? W banku możesz założyć rachunek w jednej z trzech walut: EUR, USD lub GBP. Opłata za prowadzenie konta nie zostanie pobrana, jeśli zapewnisz średnie saldo w danym miesiącu w wysokości 20 jednostek wybranej waluty.
Mimo atrakcyjnej oferty zawsze możesz zrezygnować z usług Santander. Jak zamknąć konto walutowe? Możesz złożyć wniosek przez formularz kontaktowy, w placówce banku lub online, przy pomocy doradcy.
Jak zamknąć konto firmowe w Santander Bank Polska?
Przedsiębiorcy mogą również założyć konto w Santander Bank Polska. Można to zrobić w całości online, bez konieczności wychodzenia z domu. Nieco inaczej wygląda jednak kwestia likwidacji takiego rachunku. Jak zamknąć konto firmowe w Santander? Niestety nie zrobisz tego z poziomu bankowości internetowej. W tym celu musisz udać się do stacjonarnej placówki banku.
Jak zamknąć konto w Santander Banku w oddziale krok po kroku?
Jak zamknąć konto w banku Santander? W wybranej placówce. Wystarczy, że udasz się do tej, która znajduje się najbliżej Ciebie. Wniosek o zamknięcie konta Santander złożysz ustnie, a konsultant poprosi Cię jedynie o przedstawienie dowodu osobistego, który potwierdzi Twoją tożsamość.
Chociaż jako konsument masz pełne prawo zamknąć swój rachunek bez wyraźnego powodu, to jednak udając się do placówki, musisz liczyć się z tym, że pracownik nie tylko zapyta Cię o powód rezygnacji, ale również będzie próbować Cię przekonać do kontynuacji współpracy.
Jak zamknąć konto w Santander Bank Polska korespondencyjnie krok po kroku?
Jeśli chcesz uniknąć rozmów z konsultantem, wybierz inną metodę rezygnacji z rachunku, np. zamknij konto Santander korespondencyjnie. Wystarczy, że wypełnisz wniosek (lub napiszesz go samodzielnie), podpiszesz i wyślesz.
wniosek o zamknięcie konta santander bp.pdf
W dokumencie powinny znaleźć się takie informacje jak:
- Twoje dane (imię, nazwisko, numer PESEL),
- miejsce zamieszkania,
- dane kontaktowe (numer telefonu),
- numer dowodu osobistego,
- wyraźna prośba o usunięcie konta i wypowiedzenie umowy,
- numer rachunku, na który mają zostać przelane środki z nadwyżki.
Dyspozycję należy wysłać na adres:
Santander Bank Polska S.A., al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa.
Jak zamknąć konto w Santander Bank Polska poprzez infolinię krok po kroku?
Jak zamknąć konto w Santander Bank Polska? Pozostała Ci ostatnia opcja – infolinia. Wystarczy, że zadzwonisz na całodobowy numer: 1 9999 i poprosisz konsultanta o przełączenie do osoby, która odbierze od Ciebie dyspozycję wypowiedzenia umowy.
W dni robocze od godziny 9:00 do 17:00 działa również dział likwidacji kont. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer: 61 856 54 62. Warto przygotować się na to, że podczas rozmowy konsultant w celu sprawdzenia Twojej tożsamości, poprosi Cię o podanie hasła weryfikacyjnego, który jest zapisany w umowie.
Ile trwa zamknięcie konta w Santander Banku?
Samo złożenie dyspozycji, nie oznacza, że w tym samym momencie nastąpi zamknięcie konta w Santander Banku. Musisz odczekać kilkanaście dni, które składają się na tzw. okres wypowiedzenia. Jeśli Ty zdecydujesz się zerwać umowę, to wtedy wynosi on 28 dni i liczony od dnia złożenia dyspozycji.
A ile kosztuje zamknięcie konta w banku? Ns szczęście procedura ta jest w pełni darmowa. Santander nie pobiera dodatkowych opłat za złożenie wypowiedzenia.
W jakich sytuacjach można zamknąć konto w Santander Bank Polska w trybie natychmiastowym?
Na szczęście istnieje też sposób na to, jak zlikwidować konto w Santanderze bez konieczności przechodzenia przez okres wypowiedzenia. Wystarczy, że bank zmieni regulamin lub taryfę opłat. Wtedy umowa kończy się w dniu, w którym wskażesz, jednak musi on mieścić się w okresie: od doręczenia informacji o zmianach do dnia ich wejścia w życie.
Co ze środkami pozostałymi na koncie przy zamknięciu?
Środki, które pozostaną na Twoim koncie po zamknięciu rachunku, zostaną przelane na rachunek, który wskażesz we wniosku. Bank nie pobierze za tę operację, żadnej dodatkowej opłaty.
Czy można zamknąć konto w Santander Banku przy zajęciu komorniczym?
Konsument ma prawo zamknąć rachunek, nawet jeśli został on zajęty przez komornika. Warto jednak pamiętać, że bank może wymagać w takiej sytuacji od Ciebie, abyś złożył wypowiedzenie osobiście. Likwidacja rachunku nie sprawi również, że pozbędziesz się komornika raz na zawsze. Ten bowiem zajmie Twoje kolejne konto, które za chwilę otworzysz.
O czym należy pamiętać podczas zamykania konta w Santander Bank Polska?
Wiesz już jak usunąć konto w Santanderze. Warto przy tym pamiętać, aby podczas składania wypowiedzenia, wycofać również zgody marketingowe. Nie zapomnij też o okresie wypowiedzenia. Rezygnując z konta w „normalnym trybie”, wynosi on 28 dni. To oznacza, że przez ten czas, Santander ma prawo pobierać od Ciebie wszystkie opłaty, które wynikają z umowy.