Icon
Jak zamknąć konto w BNP Paribas?

Jak zamknąć konto w BNP Paribas?


Icon 12/5/2022 | 12:00 AM
Icon 5 min. czytania
Icon Rzetelne źródło informacji

Jak zamknąć konto BNP Paribas? O dziwo, nie możesz tego zrobić poprzez system transakcyjny. Na szczęście istnieją inne sposoby na to, aby zlikwidować rachunek bez wychodzenia z domu.

Jak zamknąć konto w BNP Paribas?

Różne są w sytuacje w życiu. Zdarza się, że po jakimś czasie, uda Ci się znaleźć korzystniejszą ofertę i zdecydujesz się przenieść swój rachunek do innego banku. Dyspozycję zamknięcia konta możesz złożyć również po zakończeniu spłaty zobowiązania lub w przypadku gdy dany rachunek nie jest Ci do niczego potrzebny. Jak zamknąć konto szybko i bez opłat? Dziś sprawdzimy, jak przebiega ten proces w BNP Paribas.

Jak zamknąć konto w BNP Paribas przez internet krok po kroku?

Istnieją trzy sposoby na likwidację rachunku w BNP Paribas. Zamknięcie konta online, jednak nie będzie możliwe. To duży problem, zwłaszcza dla osób, które codziennie korzystają z bankowości internetowej i jest to dla nich naturalny sposób komunikacji z bankiem. Co zrobić w tej sytuacji? Jak zamknąć konto w BNP Paribas przez internet?

Niestety, nie da się. Możesz jednak wybrać inny sposób i zamknąć konto:

  • osobiście,
  • przez infolinię,
  • listownie.

Jak zamknąć konto walutowe w BNP Paribas?

Rachunek walutowy w BNP możesz otworzyć przez internet (jeśli masz dostęp do GOonline) lub stacjonarnie, w wybranej siedzibie banku. A jak zamknąć takie konto? W banku BNP Paribas możliwe jest złożenie wypowiedzenia umowy rachunku walutowego jedynie listownie lub osobiście.

Jak zamknąć konto firmowe w BNP Paribas?

Zamknięcie konta w BNP wygląda bardzo podobnie w przypadku rachunku firmowego. Jeśli chcesz zlikwidować rachunek, możesz odwiedzić w tym celu dowolną placówkę banku BNP Paribas. Zamknięcia konta firmowego może dokonać również Twój doradca. Wystarczy, że umówisz się z nim w dogodnym miejscu, nawet poza siedzibą banku.

Jak zamknąć konto w BNP Paribas w oddziale krok po kroku?

Wniosek o zamknięcia konta BNP Paribas możesz złożyć w każdym oddziale. Warto więc wejść na stronę internetową banku i sprawdzić gdzie znajduje się najbliższa filia. Do zamknięcia rachunku, potrzebny będzie Ci jedynie dowód osobisty.

Jak zamknąć konto w BNP osobiście? Wystarczy, że złożysz ustną dyspozycję. Konsultant na miejscu wydrukuje wypowiedzenie i wręczy Ci je do podpisu.

Jak zamknąć konto w BNP Paribas korespondencyjnie krok po kroku?

Dyspozycję zamknięcia konta w BNP możesz złożyć również listownie. Warto w tym wypadku jednak wybrać przesyłkę poleconą z potwierdzeniem odbioru. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dokumenty dotarły do pracowników banku i dowiesz się, od kiedy możesz liczyć okres wypowiedzenia. 

Dokument możesz pobrać ze strony banku albo napisać go samodzielnie.

wniosek o zamknięcie konta bnp paribas.pdf

Pamiętaj, jednak aby we wniosku znalazły się takie informacje jak:

  • Twoje imię i nazwisko,
  • miejsce zamieszkania,
  • numer PESEL,
  • numer dowodu osobistego,
  • numer telefonu do kontaktu,
  • numer zamykanego rachunku,
  • numer konta, na który mają zostać przesłane środki z tzw. nadwyżki,
  • podpis.

We wniosku należy również ująć dokładną prośbę, czego dyspozycja ma dotyczyć. Następnie dokument możesz wysłać na adres:

BNP Paribas Bank Polska S.A.,
ul. Kasprzaka 2,
01-211 Warszawa.

Jak zamknąć konto w BNP Paribas poprzez infolinię krok po kroku?

Chęć likwidacji rachunku możesz zgłosić również podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem. Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię, pod numer: 500 990 500 lub: +48 22 134 00 00. Infolinia jest czynna przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Podczas rozmowy konsultant zweryfikuje Twoją tożsamość, a następnie potwierdzi dyspozycję rozwiązania umowy. Przygotuj się na to, że pracownik zada Ci też kilka dodatkowych pytań związanych z posiadanymi przez Ciebie produktami finansowymi w BNP.

Ile trwa zamknięcie konta w BNP Paribas?

Zamknięcie konta w BNP Paribas nie odbywa się od razu po złożeniu dyspozycji. W banku obowiązuje okres wypowiedzenia, który wynosi 30 dni. Czas ten jest liczony od momentu, w którym bank odbierze Twoją dyspozycję.

A ile kosztuje zamknięcie konta w banku? Na szczęście proces ten jest w pełni darmowy. Warto jednak zostawić na koncie nieco więcej gotówki, w razie, gdyby okazało się, że dodatkowa opłata z jakichś przyczyn będzie konieczna. 

Uwaga!
W przypadku braku środków na rachunku, po pobraniu opłaty powstanie minusowe saldo, które sprawia, że zamknięcie konta nie będzie już możliwe.

W jakich sytuacjach można zamknąć konto w BNP Paribas w trybie natychmiastowym?

Chociaż bank stosuje 30-dniowy okres wypowiedzenia, to istnieje sytuacja, w której możesz pozbyć się rachunku praktycznie z dnia na dzień. Takim wyjątkiem jest zmiana tabeli opłat albo regulaminu świadczonej usługi. Jeśli nie zgodzisz się z nowym dokumentem, masz prawo zamknąć rachunek w trybcie natychmiastowym.

Co ze środkami pozostałymi na koncie przy zamknięciu?

Jeśli po zamknięciu rachunku, na Twoim koncie pozostaną jeszcze jakieś oszczędności, bank przeleje je na rachunek, który wskazałeś we wniosku. Nie musisz więc martwić się tym, że środki przepadną. W przypadku pojawienia się jakiegokolwiek problemu z nowym rachunkiem BNP przeksięguje Twoje pieniądze na specjalne konto techniczne i wypłaci Ci je w placówce banku.

Czy można zamknąć konto w BNP Paribas przy zajęciu komorniczym?

Zajęcie rachunku przez komornika, w świetle prawa, nie może być powodem odmowy banku w sprawie jego likwidacji. Musisz jednak pamiętać o tym, że zamknięcie konta, nie załatwi sprawy. Komornik zajmie bowiem Twój nowy rachunek i będzie robił to tak długo, aż nie spłacisz całego zobowiązania.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Powiązane artykuły

O czym należy pamiętać podczas zamykania konta w banku BNP?

Wiesz już jak usunąć konto w banku BNP? Niestety nie da się zrobić tego w pełni online. Możesz zrobić to osobiście, listownie lub telefonicznie. Warto przy tym pamiętać, że bank nie zamknie rachunku, na którym jest debet, dlatego postaraj się zostawić na koncie nieco więcej środków, które i tak po zakończeniu umowy, zostaną Ci zwrócone.

Likwidacja rachunku to również dobry czas na wycofanie zgód marketingowych, szczególnie gdy nie korzystasz już z innych rachunków banku.

Data opublikowania: 12/5/2022

    Jestem dziennikarką z wykształcenia i specjalizuję się w tematyce finansowej. Uwielbiam pisać o zarządzaniu pieniędzmi i dzielić się praktyczną wiedzą, która może pomóc innym w świadomym gospodarowaniu finansami. Zajmuję się również analizą ofert kredytowych, aby ułatwić czytelnikom podejmowanie najlepszych decyzji finansowych.

    Oddaj głos, to dla mnie ważne!
    obrazek
    5.6
    Na podstawie 5 ocen

    Sprawdź podobne artykuły

    Komentarze

    0 komentarzy
    Ekspert