Icon
Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Autor Krzysztof Szymański
Ekspert ds. bankowości

Icon 9/29/2022 | 12:00 AM
Icon 7 min. czytania
Icon Rzetelne źródło informacji

Konto w Alior Banku możesz zamknąć całkowicie w trybie online. Potrzebujesz jedynie wejść do serwisu internetowego, by złożyć odpowiednią dyspozycję. Możesz od razu podać rachunek, na które przelejesz środki finansowe po zamknięciu konta w Alior Banku. Zobacz, jak to zrobić.

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Lepsza oferta bądź niekorzystanie z danego rachunku to jedne z przyczyn, dla których możesz chcieć zamknąć konto osobistego i je zamknąć. Zobacz, jak zamknąć konto osobiste na przykładzie Alior Banku.

Czy można zrobić to w trybie online, czy jednak nie unikniesz osobistej wizyty w stacjonarnym oddziale tego banku? Sprawdź, czy bez względu na rodzaj wszystkie konta bankowe w Alior Banku zamyka się dokładnie w ten sam sposób.

Jak zamknąć konto w Alior Banku przez internet krok po kroku?

Istnieje kilka sposobów na to, jak usunąć konto w banku. Najczęściej banki pozwalają to zrobić osobiście, w oddziale instytucji, ale coraz częściej taka sama procedura może być przeprowadzona przez internet lub telefon.

Czy można zamknąć konto w Alior Banku online? Jak wygląda w praktyce taka procedura? Zamknięcie konta polega właściwie na wypowiedzeniu umowy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego przez klienta. Taka umowa zawierana jest na czas nieokreślony i zasadniczo możesz ją rozwiązać na piśmie z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia.

Jednym ze sposobów zamknięcia konta w Alior Banku jest wykorzystanie w tym celu swojej bankowości internetowej. Krok po kroku wygląda to w następujący sposób:

  • Zaloguj się do bankowości internetowej Alior Banku.
  • Wybierz następujące opcje: „Moje sprawy”, „Dyspozycje, opinie i potwierdzenia”, „Wypowiedzenie/ zamknięcie konta”, „Złóż wniosek”.
  • Wybierz kategorię „Konto”, a potem na kafelku „Wypowiedzenie/zamknięcie konta” i kliknij „Złóż wniosek”.
  • Wypełnij wniosek z wypowiedzeniem umowy konta i kliknij przycisk „Dalej”.

Umowę konta możesz także wypowiedzieć pisemnie. W tym celu należy wysyłać dyspozycję na adres korespondencyjny Alior Banku: ul. Postępu 18B, 02-676 Warszawa. Można skorzystać z druku banku lub możesz napisać je odręcznie.

Konto możesz też zamknąć w jednym z oddziałów Alior Banku (w tym przypadku musisz złożyć pisemne oświadczenie o wypowiedzeniu umowy rachunku lub dzwoniąc na infolinię banku, pod numer 19 502.

Powinieneś również wybrać, jakie konto zamykasz: osobiste czy oszczędnościowe.

Powodem rezygnacji z konta bankowego może być jedna z opcji z listy rozwijanej w systemie Alior Banku:

  • Nie potrzebuję konta.
  • Nie chcę płacić wysokich opłat za korzystanie z konta.
  • Mam lepszą ofertę w innym banku.
  • Nie podoba mi się jakość obsługi w banku.
  • Zamykam przy okazji zamknięcia innych produktów.
  • Nie podoba mi się bankowość internetowa.
  • Nie zgadzam się ze zmianami dokumentów, które dotyczą konta, np. TOiP.

Jak zamknąć konto walutowe w Alior Banku?

W Alior Banku funkcjonuje Kantor Walutowy, w którym można wymienić waluty po korzystnym kursie. Może się jednak zdarzyć, że otwarte w nim konto nie będzie Ci dłużej potrzebne. Jak możesz je zamknąć?

Umowa rachunku w kantorze walutowym Alior Banku jest zawarta na czas nieokreślony. Możesz ją rozwiązać na piśmie, z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia. Umowę wypowiesz:

  • pisemnie, wysyłając dyspozycję na adres korespondencyjny Alior Banku (możesz skorzystać z druku banku lub napisać dyspozycję odręcznie. W takim przypadku musi ona zawierać dane pozwalające na identyfikację danych Właściciela oraz dane rachunku i odręczny podpis),
  • w oddziale Alior Banku po złożeniu pisemnego oświadczenia o wypowiedzeniu umowy rachunku,
  • na infolinii pod numerem 19 502,
  • korzystając z formularza kontaktowego dostępnego po zalogowaniu się w kantorze walutowym – zakładka „Napisz do nas”.

Jeśli chcesz wypowiedzieć umowę rachunku korespondencyjnie, saldo konta walutowego powinno wynosić 0 zł.

Jak zamknąć konto firmowe w Alior Banku?

Istnieje możliwość zamknięcia konta firmowego w Alior Banku w trybie online, ale klienci zgłaszają, że jest ona nieskuteczna. Możesz pozbyć się niechcianego rachunku, odwiedzając placówkę Alior Banku i składając pisemnie odpowiednią dyspozycję jego zamknięcia. Okres wypowiedzenia umowy konta firmowego trwa 30 dni.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Powiązane artykuły

Jak zamknąć konto w Alior Banku w oddziale krok po kroku?

Możesz zamknąć konto w Alior Banku osobiście podczas wizyty w wybranym oddziale banku. Jak zlikwidować konto tą drogą? Powinieneś:

  • odwiedzić placówkę Alior Banku;
  • okazać dokument tożsamości;
  • złożyć dyspozycję zamknięcia konta osobistego i innych produktów, w tym umowy ramowej;
  • poprosić pracownika banku o przekazanie Ci kopii dokumentu potwierdzającego złożenie wypowiedzenia.

Jak zamknąć konto w Alior Banku korespondencyjnie krok po kroku?

W Alior Banku likwidacja konta bankowego może odbyć się korespondencyjnie. Powinieneś wysłać odpowiedni wniosek pod adres banku (Alior Bank SA, ul. Postępu 18B, 02-676 Warszawa).

zamknięcie konta alior bank.pdf

Wzór pisma możesz pobrać na naszej stronie lub bezpośrednio na stronie banku. Powinieneś pobrać wzór wypowiedzenia umowy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i wypełnić go. Podpis, który na nim złożysz musi być zgodny ze wzorem podpisu złożonym w banku.

Jak zamknąć konto w Alior Banku poprzez infolinię krok po kroku?

Konto w Aliorze możesz zamknąć również przez telefon. Jak zamknąć konto w ten sposób? Musisz zadzwonić pod numer 19 502 lub +48 12 370 70 00. Istnieje też możliwość połączenia z infolinią przez aplikację mobilną – wystarczy, że naciśniesz ikonę słuchawki na ekranie logowania lub po zalogowaniu się na pulpicie.

Jeśli łączysz się z infolinią tradycyjnie, przez telefon, to musisz liczyć się z tym, że konsultant zweryfikuje Twoją tożsamość (może Ci np. zadać pytania dotyczące np. produktów, jakie posiadasz w Alior Banku).

Ile trwa zamknięcie konta w Alior Banku?

W Alior Banku obowiązuje okres wypowiedzenia umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, który wynosi 30 dni. Czas ten wiąże się z koniecznością ponoszenia opłat za prowadzenie konta i za użytkowanie wydanej do niego karty.

W jakich sytuacjach można zamknąć konto w Alior Banku w trybie natychmiastowym?

Istnieje możliwość zamknięcia rachunku bankowego bez czekania, aż minie okres wypowiedzenia. Jak wygląda to w Alior Banku? Zamknięcie konta w trybie natychmiastowym będzie dotyczyło sytuacji, w której bank poinformuje Cię o wprowadzanych zmianach, chociażby w tabelach opłat i prowizji. Przed dniem wejścia w życie takich zmian możesz skorzystać z prawa do:

  • złożenia do Alior Banku oświadczenia o sprzeciwie wobec przedstawionych zmian – wówczas umowa rachunku bankowego wygaśnie z dniem poprzedzającym dzień wejścia w życie takich zmian,
  • wypowiedzenia umowy – zostanie ona rozwiązania w trybie natychmiastowym, bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek opłat.

Co ze środkami pozostałymi na koncie przy zamknięciu?

Jeśli w momencie zamykania konta w Alior Banku znajdują się na nim środki finansowe, to nie przepadają one w wyniku przeprowadzenia tego procesu. Alior Bank przeleje je na wskazane przez Ciebie konto bankowe. Powinieneś wskazać jego numer we wniosku z wypowiedzeniem umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Jeśli tego nie zrobisz, to środki zostaną przeksięgowane na konto techniczne i będziesz mógł wystąpić o ich zwrot przez infolinię, w oddziale lub przez bankowość internetową.

Czy można zamknąć konto w Alior Banku przy zajęciu komorniczym?

Długi powodują, że z czasem wierzyciele dochodzą spraw w sądzie, a dłużników odwiedzają komornicy. Ci ostatni mogą nałożyć na rachunek bankowy blokadę komorniczą. Posiadanie jej na koncie w Alior Banku niekoniecznie jest równoznaczne z brakiem możliwości zamknięcia rachunku. Jeśli taka blokada istnieje, ale w saldzie zablokowanym nie ma widocznych środków, to nie ma żadnych przeciwwskazań do zlikwidowania takiego konta.

O czym należy pamiętać podczas zamykania konta w Alior Banku?

Przy składaniu dyspozycji w Alior Banku o zamknięcie konta musisz pamiętać o konieczności wypowiedzenia również umowy ramowej, czyli „umowy o świadczenie usług oferowanych przez bank dla osoby fizycznej”, stanowi ona bowiem integralną część „umowy zintegrowanej” z Alior Bankiem. Wypowiedzenie umowy ramowej jest konieczne, by ostatecznie pozbyć się konta.

W umowie zintegrowanej zawarte są zapisy, które dotyczą możliwości korzystania z bankowości internetowej i mobilnej oraz akceptowania umów w różny sposób, w formie innej niż pisemna. Wycofaj też zgody marketingowe, jeśli nie chcesz dostawać od banku informacji o aktualnych promocjach.

Jeśli wypowiadasz umowę o konto bankowe online, w serwisie internetowym, na koniec możesz wygenerować potwierdzenie złożenia dyspozycji zamknięcia akonta w formacie pdf.

Powinieneś skontrolować, czy na zamykanym rachunku w Alior Banku saldo wynosi 0 zł (to istotne przy wysyłaniu wypowiedzenia umowy o prowadzenie rachunku pocztą).

Jak sprawdzić, czy konto w Alior Banku jest zamknięte? Spróbuj zalogować się do swojej bankowości internetowej, a jeśli nie będzie to możliwe, możesz z całą pewnością stwierdzić, że Twój rachunek już nie istnieje.

Jeśli jednak nie wypowiedziałeś umowy ramowej i nadal zachowujesz dostęp do bankowości online Alior Banku, możesz zobaczyć na liście złożonej przez siebie dyspozycji, czy wniosek o zamknięcie konta został zrealizowany i kiedy konto zostanie lub zostało zamknięte.

Data opublikowania: 9/29/2022

    Doświadczony doradca finansowy, który z pasją dzieli się wiedzą z zakresu finansów, pomagając innym w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych. Jego celem jest wsparcie i edukacja w dziedzinie finansów osobistych oraz inwestycji. Prywatnie interesuje się zagadnieniami z ekonomii oraz nowymi technologiami, śledząc ich wpływ na rynek i codzienne życie.

    Oddaj głos, to dla mnie ważne!
    obrazek
    2.5
    Na podstawie 14 ocen

    Sprawdź podobne artykuły

    Komentarze

    0 komentarzy
    Ekspert