Posiadanie konta osobistego stało się już normą. Nikogo nie dziwi również fakt, że klienci chcą mieć wybór i korzystać tylko z produktów, dopasowanych do ich potrzeb. Wybierając jedną ofertę, warto jednak pamiętać o tym, aby zrezygnować z innej. Nieużywany rachunek może bowiem generować dodatkowe koszty. Przyjrzeliśmy się, jak wygląda w mBanku zamknięcie konta, kto może to zrobić i ile wynosi okres wypowiedzenia. Dowiedzieliśmy się również czy można zamknąć konto bankowe przez internet mBank.
Jak zamknąć konto szybko i bez przeszkód? mBank umożliwia swoim klientom złożenie dyspozycji w placówce banku, przez internet, podczas rozmowy telefonicznej oraz korespondencyjnie.
-
Możesz zamknąć konto mBank, składając wniosek online przez serwis transakcyjny mBanku, osobiście w oddziale, lub wysyłając pisemną rezygnację pocztą.
-
Proces zamknięcia konta może potrwać do 30 dni. W tym czasie bank może się z Tobą skontaktować, aby potwierdzić Twoją decyzję, więc warto być na to przygotowanym.
-
Przed zamknięciem konta ureguluj wszystkie zobowiązania, takie jak niespłacone kredyty czy zadłużenia na kartach.
-
Przed zamknięciem konta warto wycofać wszystkie środki, ponieważ bank może nadal naliczać opłaty za prowadzenie konta, jeśli znajdą się na nim jakiekolwiek środki w okresie wypowiedzenia.
Jak zamknąć konto w mBanku przez internet krok po kroku?
Istnieje kilka sposobów na to, jak zamknąć konto w mBanku. Niektóre z nich wymagają od Ciebie pojawienia się osobiście w placówce banku lub na poczcie, a inne są szybsze i mniej problemowe. Mowa o zamknięciu konta mBank przez internet. Dyspozycję likwidacji rachunku w taki sposób może wydać każdy posiadacz konta, który ma dostęp do bankowości internetowej. Sprawdź, jak przebiega w mBanku zamknięcie konta online, krok po kroku.
- Zaloguj się do systemu transakcyjnego.
- Przejdź do zakładki: → Produkty, a następnie wybierz: → Usługi, → Nowa usługa i → Wypowiedzenie umowy.
- Wybierz rachunek, który chcesz zamknąć.
- Zaznacz okres wypowiedzenia (miesięczny, natychmiastowy lub skrócony).
- Potwierdź swoją decyzję i gotowe.
W ten sam sposób wygląda proces likwidacji innych rodzajów rachunków. Dla przykładu w mBanku zamknięcie konta oszczędnościowego wymaga jedynie zaznaczenia tego rodzaju rachunku, w 3 kroku procesu. A jak w mBanku zamknąć konto w aplikacji? Niestety w Banku zamknięcie konta przez aplikacje nie jest możliwe.
Jak zamknąć konto walutowe w mBank?
Niektóre banki nieco uszczuplają listę możliwości, w przypadku gdy klient chce zamknąć rachunek walutowy. Najczęściej jedyną opcją jest osobiste stawienie się do placówki lub skorzystanie z formy korespondencyjnej. A jak zamknąć konto walutowe w mBanku? Bardzo prosto i w ten sam sposób, w jaki możesz zamknąć inne konto w mBanku. Wystarczy złożyć dyspozycję przez internet i w 3 kroku procesu, zaznaczyć rachunek, który ma zostać zamknięty.
Jak zamknąć konto firmowe w mBank?
Założenie w mBanku rachunku dla przedsiębiorcy jest bardzo proste. Ale czy tak samo łatwo przebiega zamknięcie konta firmowego? mBank wymaga, aby dyspozycję likwidacji rachunku złożył jeden z posiadaczy rachunku wspólnego lub posiadacz (reprezentant) konta, zgodnie z uprawnieniami, które wynikają z dokumentów rejestrowych.
W mBanku zamknięcie konta firmowego można zlecić w serwisie transakcyjnym, u konsultanta mLinii, w placówce banku lub pisemnie, wysyłając wniosek tradycyjną pocztą. Taki dokument powinien zawierać:
- imię i nazwisko posiadacza,
- numer PESEL,
- numer konta, który ma zostać zamknięty,
- numer rachunku, na który mają zostać przesłane środki z tzw. nadwyżki.
Jak zamknąć konto w mBank w oddziale krok po kroku?
Jeśli nie lubisz załatwiać tego typu spraw przez internet, możesz wybrać się do najbliżej placówki mBanku i tam złożyć dyspozycję. Do banku musisz udać się jedynie z dokumentem tożsamości. Inne dokumenty nie będą Ci potrzebne, wystarczy, że ustnie zgłosisz dyspozycję zamknięcia rachunku.
Pracownik mBanku wypełni z Tobą formularz zamknięcia konta i gotowe. Potwierdzenie złożenia dyspozycji otrzymasz na swój adres mailowy lub na adres korespondencyjny.
Jak zamknąć konto w mBank korespondencyjnie krok po kroku?
Najwięcej pracy możesz mieć przy wysyłaniu wniosku o zamknięcie konta do mBanku tradycyjną pocztą. W takim wypadku warto zdecydować się na list polecony z potwierdzeniem odbioru.
Wniosek o zamknięcie konta możesz pobrać ze strony mBanku lub napisać go samodzielnie.
wniosek o zamknięcie konta mbank.pdf
Pamiętaj o tym, aby umieścić w nim: swoje imię i nazwisko, numer PESEL, numer likwidowanego rachunku oraz numer konta, na który bank przeleje środki, które na nim pozostaną. Ważne jest też wskazanie trybu, w jakim ma być rozwiązana umowa.
Dokumenty należy wysłać pod adres: mBank S.A., Bankowość detaliczna, Skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź.
Jak zamknąć konto w mBank przez infolinię krok po kroku?
Stosunkowo prostą opcją na zamknięcie rachunku w mBanku jest skorzystanie z pomocy pracownika mLinii. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer: (+48) 42 6300 800 i przejdziesz identyfikację tożsamości. Rozmawiający z Tobą konsultant przyjmie od Ciebie ustną dyspozycję zamknięcia rachunku.
Ile trwa zamknięcie konta w mBanku?
Standardowy okres wypowiedzenia w mBanku trwa miesiąc. Jednak w umowie lub regulaminie może zostać zawarty inny okres, dlatego przed złożeniem dyspozycji, warto go sprawdzić. W szczegółowych sytuacjach możesz też wnioskować o:
- wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym (wskutek zmian w regulaminie, tabeli prowizji i opłat lub tabeli stóp procentowych),
- skrócenie okresu wypowiedzenia, po spełnieniu warunków, które określa regulamin.
Okres wypowiedzenia liczony jest od dnia otrzymania pisemnego wypowiedzenia (jeśli skorzystasz z formy korespondencyjnej) lub od dnia, w którym złożysz dyspozycję w serwisie transakcyjnym, na mLinii czy w placówce. Ile kosztuje zamknięcie konta w banku? Wypowiedzenie umowy rachunku przez osobę fizyczną jest zupełnie darmowe.
W jakich sytuacjach można zamknąć konto w mBanku w trybie natychmiastowym?
Jak już wspomniałam, zamknięcie konta w trybie natychmiastowym możliwe jest tylko w sytuacji, gdy bank zdecyduje się wprowadzić zmiany w regulaminie lub w opłatach, na które Ty nie wyrażasz zgody.
Co ze środkami pozostałymi na koncie przy zamknięciu?
Środki, które pozostaną na Twoim koncie, zostaną przelane na rachunek, który wskazałeś w dyspozycji. Jeśli tego nie zrobisz, to saldo Twojego rachunku od dnia upływu terminu wypowiedzenia, stanie się nieoprocentowanym depozytem. Wtedy pieniądze trafią do Ciebie dopiero po złożeniu dyspozycję o wypłatę. Będziesz mógł to zrobić za pośrednictwem infolinii banku lub wysyłając pismo na adres mBanku.
Czy można zamknąć konto w mBanku przy zajęciu komorniczym?
Osoby fizyczne mogą mieć założoną blokadę egzekucyjną na rachunku: osobistym, oszczędnościowym, wspólnym czy nawet firmowym. Liczba zajętych rachunków zależy od kwoty zobowiązania, która ma zostać zajęta. W sytuacji, gdy pieniądze potrzebne na pokrycie całego zobowiązania znajdują się na jednym z rachunków, to tylko ten zostanie zablokowany.
Czy w takim razie możliwe jest zamknięcie konta z zajęciem komorniczym? mBank może w takiej sytuacji przyjąć od klienta wypowiedzenie umowy. Zgodnie z art. 730 Kodeksu cywilnego, każda ze stron umowy może wnieść o rozwiązanie umowy rachunku bankowego zawartej na czas nieokreślony. Zajęcie komornicze nie może być ku temu przeszkodą.
O czym pamiętać zamykając konto o mBanku?
Warto pamiętać o tym, że na nieużywane konto w mBanku nie można przelać żadnych środków. To oznacza, że jeśli ktoś zleci przelew na Twój zamknięty rachunek, to bank automatycznie zwróci pieniądze do nadawcy. mBank zastrzeże również Twoje karty debetowe wydane do rachunku, jednak zrobi to dopiero pod koniec okresu wypowiedzenia. A to oznacza, że przez cały wcześniejszy czas będziesz mógł z nich normalnie korzystać.