Ubezpieczenie skutera (motoroweru). O czym warto pamiętać?

Ubezpieczenie OC to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w Polsce, dlatego aktualne polisy muszą posiadać właściciele skuterów oraz pozostałych jednośladów, określanych mianem motoroweru. Na szczęście, roczna składka OC dla motoroweru to stosunkowo niewielki koszt w porównaniu z ceną OC dla samochodu osobowego.

Narty a ubezpieczenie podróżne

Stare przysłowie mówi, że wypadki chodzą po ludziach. Nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć, ale możemy zmniejszyć ich skutki. Na przykład kupując ubezpieczenie podróżne przed wyjazdem na narty. Dlaczego takie ubezpieczenie jest ważne i na co trzeba zwrócić uwagę, kupując polisę przed wyjazdem na stok? Podpowiadamy.

Nawałnice i zniszczenia – jak uzyskać odszkodowanie?

Jednym ze skutków zmieniającego się klimatu są anomalie pogodowe. Objawiają się one m.in. nawałnicami, burzami połączonymi z bardzo silnym wiatrem. Co trzeba zrobić, jeśli podczas nawałnicy ucierpiał nasz dom? Jak przygotować dokumentację szkód dla ubezpieczyciela? Podpowiadamy.

Ubezpieczenia na życie. Jakie jest nasze podejście do nich?

Jakie jest podejście Polaków do ubezpieczenia na życie? Czy boimy się poważnych chorób? Czy nasze finanse sprostają poważnemu zachorowaniu? Odpowiadam na te i inne pytania.

W jakich miastach są najbardziej szkodowi kierowcy?

Co łączy kierowców z Wrocławia i Gdańska? Niemal 1/5 z nich przyznała się do spowodowania co najmniej jednej stłuczki. Mieszkańcy których miast jeżdżą bezpieczniej? Jak szkodowość przekłada się na wysokość polisy OC? Sprawdzamy.

Jeździsz płynnie i zgodnie z przepisami? Sprawdź, jak dostać zwrot części ubezpieczenia!

Kasa Wraca to nowa propozycja towarzystwa ubezpieczeniowego LINK4 i NaviExpert. Osoby, które z niej skorzystają i będą jeździć płynnie i przepisowo będą mogły otrzymać zwrot nawet 30 proc. wpłaconej składki ubezpieczeniowej.

Jak na cenę OC wpływa marka samochodu, rodzaj nadwozia i zawód wykonywany przez właściciela pojazdu?

Informatyk jeżdżący BMW czy inżynier jeżdżący toyotą – kto z nich zapłaci mniej za ubezpieczenie OC? A ile zapłaci za to ubezpieczenie przedstawiciel handlowy poruszający się fordem kombi? Sprawdzamy!

Pięć błędów, które popełniamy, wybierając ubezpieczenie na życie

Czy kupiłbyś mieszkanie finansowane 30-letnim kredytem pod wpływem emocji? Nie? Dlaczego zatem ad hoc podejmujesz decyzję o wyborze ubezpieczenia, którego skutki mogą być odczuwalne znacznie dłużej?

YU! − jeździsz płynnie i bezpiecznie, to zaproponujemy ci tańsze ubezpieczenie

Do bezpiecznej jazdy kierowców można przekonywać metodą kija i marchewki. Ten pierwszy sposób wykorzystuje np. policja, by ukarać za przekroczenie prędkości. Drugą metodę proponują twórcy aplikacji Yanosik, którzy wdrożyli pierwsze na polskim rynku ubezpieczenie oferowane bezpiecznie jeżdżącym kierowcom. Na czym polega to rozwiązanie? Sprawdzamy.

Dlaczego ubezpieczyciele tracą na polisach OC?

Mimo większej wartości zebranych składek komunikacyjnego OC produkt ten nadal nie jest rentowny. Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśnienie poniżej.

Oszczędzanie na emeryturę. Jak robią to Polacy?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze emerytury będą niskie. Nie mobilizuje nas to jednak do oszczędzania na przyszłość. Dlaczego tak się dzieje? Jakich wymówek używamy? Kiedy powinniśmy zacząć oszczędzać na emeryturę? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Ubezpieczenie samochodu: 9 sposobów na obniżenie OC

W tym roku po raz pierwszy musiałam się zmierzyć z wyborem ubezpieczenia OC samochodu. Szybki research w internecie przyprawił mnie o zawrót głowy: okazało się, że różnice w cenach są duże. Postanowiłam sprawdzić, z czego to wynika i co zrobić, by zapłać jak najmniej.

Ubezpieczenie OC: dlaczego kierowcy płacą za nie coraz więcej?

Jesteś klientem jednego towarzystwa ubezpieczeniowego od wielu lat. Jeździsz bezszkodowo, masz maksymalną zniżkę na OC, a mimo to płacisz coraz wyższe składki. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdziliśmy.

Ubezpieczenie do kredytu: zbędny koszt czy konieczna ochrona?

Kupując nowe mieszkanie, samochód czy wyjeżdżając na wakacje, chcemy mieć pewność, że w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń będziemy odpowiednio zabezpieczeni. Aż 55 proc. Polaków decyduje się na wykupienie polisy na życie. Jeśli możemy ubezpieczyć siebie i najbliższych, dlaczego nie mielibyśmy zabezpieczyć spłaty naszych kredytów.

Czy warto ubezpieczyć się od burzy i wiatru?

Zerwany dach, zalana piwnica czy zniszczony sprzęt elektroniczny to problemy, które coraz częściej dotykają mieszkańców Polski na skutek niekorzystnych warunków pogodowych. Jak się przed tym zabezpieczyć?